Ako sa dovolenkuje v prestížnom letovisku Marbella?

Publikované feb 6, 2014 v kategórii Španielsko

Ako sa dovolenkuje v prestížnom letovisku Marbella?

Španielska Marbella na andalúzskom pobreží Costa del Sol sa pýši povesťou vychyteného letoviska, ktoré vyhľadávajú rôzne celebrity. Vďaka našim tipom na výhodné letenky a ubytovanie je však cenovo dostupná prakticky pre každého.

50 km od mesta leží letisko pri Malage. Je využívané hlavne počas sezóny a veľký objem pasažierov prepravia najmä nízkonákladovky – napríklad kontroverzný Ryanair. Aj vďaka nemu je toto letisko štvrtým najväčším v krajine.

Ako sa dostať z letiska do Marbelly?

Po prílete na letisko v Malage si môžete požičať auto od niektorej z 23 miestnych požičovní, časť z nich sídli priamo v budove letiska. Väčšina návštevníkov však namieri k terminálu 3. Stoja tu rôzne taxíky, cena za prepravu do Marbelly je však okolo 60-70€, čo je aj pri rozrátaní na 4 osoby v taxíku pomerne nevýhodné.

Najlepšou voľbou je autobus. Medzi letiskom a autobusovou stanicou v Marbelle premávajú priame pravidelné celoročné spoje, pri ktorých trvá cesta okolo 45 minút. Jednosmerný lístok stojí vyše 8€. Pozor, lístky na tzv. „airport bus“ sa nekupujú u vodiča! Treba ich zakúpiť na letisku pri príletovej hale.

Miestne pláže

24 krásnych pláží má dokopy dĺžku až 27 km. Väčšina je poctivo udržiavaná a ocenená modrou vlajkou za čistotu a vysokú úroveň. Sú dostatočne široké, tvorí ich prevažne piesok a okruhliaky. Príjemný pozvoľný vstup do mora je vhodný aj pre rodiny s menšími deťmi a neplavcov.

Rôzne zábery mesta

V centrálnej časti sú v bezprostrednej blízkosti k zástavbe. Na pobreží je plno hotelov a ďalších ubytovacích zariadení, odkiaľ sa dostanete k moru za niekoľko minút chôdze. Centrálna časť však býva pomerne preplnená, príjemnejšie kúpanie si užijete ďalej od centra. Pri snahe o „útek“ z horúceho piesku do mora Vás prekvapí trochu chladná, avšak veľmi osviežujúca voda. Nižšiu teplotu pobrežia spôsobuje prúdenie Gibraltarského prielivu, ktorý v týchto oblastiach vystupuje na povrch a ochladzuje vodu.

Príjemné ubytovanie za výhodné ceny

V tichej nenápadnej uličke historického centra Marbelly leží príjemný dvojhviezdičkový Hotel Central Boutique. K pláži sa chôdzou dostanete približne za 5 minút. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, v cene pobytu sú raňajky. Klimatizované izby sú moderne zariadené, ich samozrejmou súčasťou je balkón. Nechýba ani rýchlovarná kanvica, kúpeľňa s vaňou a TV. Recenzie predchádzajúcich návštevníkov a aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť kliknutím na názov hotela.

400 metrov od pláže Venus leží Hostal Enriqueta. Taktiež je situovaný v historickom centre blízko „pomarančového“ námestia Plaza de los Naranjos, ktoré je (okrem pláží) najvyhľadávanejšou turistickou atrakciou mesta. Autobusová stanica je vo vzdialenosti 1,5 km – môžete sa sem dostať taxíkom, alebo verejnou dopravou. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Klimatizované izby majú vlastný balkón, nechýba ani TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa a žehliace potreby. Fotky zariadenia a hodnotenia predošlých hostí zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie.

marbella-spain-6-170383-m

Objednať ubytovanie v Marbelle!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *