Spoľahlivé tipy na ubytovanie v Dobrinji

Publikované máj 11, 2014 v kategórii Chorvátsko

Spoľahlivé tipy na ubytovanie v Dobrinji

V severnej časti ostrova Krk sa nachádza vnútrozemská obec Dobrinj. Nemusíte sa obávať, more je pomerne blízko. Nájdete ho v prímorskom letovisku Šilo, o pár kilometrov ďalej aj Malinska a Njivice.

Letovisko je stupňovito rozložené na kopci, môžete si z neho vychutnať veľmi pekný výhľad na východné pobrežie ostrova a protiľahlú pevninu. Je najstarším sídlom Krku a zachovali sa tu rôzne pamiatky.

Pamiatky a atrakcie

Dobrinj bol kedysi jedným zo štyroch stredovekých hradov, ktoré boli centrami kultúry a písomníctva. Prvá zmienka o obci sa objavuje v roku 1100. Spomedzi sakrálnych pamätihodností je najvýznamnejšou pamiatok kostol sv. Štefana, ktorý pochádza z 12. storočia. Neskôr bol upravený v gotickom a barokovom štýle. Štefan bol prvý kresťanský mučeník, na jeho počesť sa tu každoročne v auguste koná slávnosť. Obec sa pýši aj múzeom, v ktorom môžete obdivovať etnografickú, fosílnu a sakrálnu zbierku so stálou expozíciou.

Pár záberov letoviska

Kde sa kúpať?

Podľa Štefana je pomenovaná aj zátoka Stipanja, v ktorom leží napríklad spomínané letovisko Šilo. Na pobreží nájdete pár starostlivo udržiavaných pláží, ktoré si vďaka svojej kvalite vyslúžili ocenenie modrá vlajka. Jednou z nich je napríklad pláž Pećine, ktorú tvoria kamienky a piesok. Podobne kvalitné pláže má aj Malinska a Njivice, za kúpaním sa však môžete vybrať aj k početným menším zátokám.

Dobré tipy na ubytovanie

Ubytovanie v letovisku Dobrinj je kvôli vnútrozemnskej polohe lacnejšie ako ubytovanie v spomínaných prímorských letoviskách. Nachádzajú sa tu dve zariadenia, ktoré majú veľmi pozitívne hodnotenia od predošlých hostí. Prvým sú štvorhviezdičkové Apartments Dobrinj. V blízkom okolí je obchod s potravinami, reštaurácia, kaviareň a autobusová zastávka, vďaka ktorej sa môžete dostať napríklad do Rijeky. Najbližšia pláž je v mestečku Soline, ktoré je vzdialené 4 km. Ak sa chcete radšej ubytovať v Soline priamo pri pláži, pozrite si náš druhý tip nižšie. Apartmány sú klimatizované a priestranné, v roku 2012 boli renovované. Ich súčasťou je balkón s výhľadom na mesto, obývačka s posedením a TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa, kuchynka s jedálňou a spálňa. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť po kliknutí na názov apartmánov.

Skvelé ohlasy majú aj štvorhviezdičkové Krk Mobile Homes, ktoré ponúkajú pobyt v príjemných mobilných domčekoch. Predošlí návštevníci chvália čistotu, vybavenosť a príjemné prostredie. Všetky recenzie si môžete prezrieť po kliknutí na názov zariadenia. Nachádzajú sa v zálive Soline pri kamienkovej pláži. V okolí je stredomorská reštaurácia, malý supermarket a detské ihrisko. Mobilné domčeky sú klimatizované. Ich povinnou výbavou je okrem iného aj patio, kúpeľňa, kuchynka s jedálenským kútom a TV s plochou obrazovkou. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, k dispozícii je aj parkovanie zdarma.

dobrinj

Objednať ubytovanie v Dobrinji!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *