Lákadlá slávneho toskánskeho mesta Siena

Publikované mar 22, 2014 v kategórii Taliansko

Lákadlá slávneho toskánskeho mesta Siena

Ak sa vyberiete spoznávať nádherný taliansky región Toskánsko, jednou z Vašich zastávok by mohla byť aj príťažlivá Siena. Počas druhej svetovej vojny nebola bombardovaná, vďaka čomu si dodnes zachovala svoj pôvodný starobylý vzhľad.

Aj Siena sa radí medzi tie toskánske mestá, ktorých vznik je spojený s Etruskami. Stredoveký rozvoj zabezpečil obchod a strategická poloha, utlmila ho však morová epidémia v roku 1348. V časoch najväčšej slávy tu žilo takmer dvojnásobne viac ľudí ako dnes.

Obdivuhodné pamätihodnosti

Kultúrne dedičstvo Sieny je perfektne zachované. Paradoxne je to spôsobené tým, že o mesto nebol v minulosti príliš veľký záujem a stavby sa tak vyhli rôznym modernizáciám a úpravám. Kroky väčšiny turistov vedú hlavne do historického centra, ktoré je vďaka svojej kráse zapísané v Zozname svetového dedičstva UNESCO.

Zábery z historického centra

Obdivovať tu môžete hlavne rozsiahle námestie Piazza del Campo v tvare polmesiaca. Po obvode ho lemuje 16 palácov, prestavaných v 14. storočí. Dva krát ročne sa okolo námestia konajú dostihy, v ktorých medzi sebou súperia mestské štvrte Sieny. Podľa tradície môžu víťazi usporiadať bujarý večierok na území porazených. Siena sa môže pochváliť aj množstvom kostolov. K niektorým sa viaže zaujímavá história a oplatí sa ich navštíviť, odporúčame napr. Chiesa di San Domenico. V miestnej kaplnke sú mumifikované pozostatky sv. Kataríny Sienskej.

Výhodné ubytovacie zariadenia

Zariadenia poskytujúce ubytovanie v Siene sú väčšinou buď populárne B&B nocľahy s raňajkami, alebo klasické hotely. Kvalitný a cenovo výhodný je napríklad trojhviezdičkový Hotel La Colonna. Predošlí hostia chvália milý a pozorný personál, čistotu, bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie na hotelovom parkovisku (všetky recenzie si môžete prečítať kliknutím na odkaz vyššie). V cene pobytu sú aj raňajky, ich súčasťou je napríklad čerstvé ovocie a pravá talianska káva. Do historického centra sa dostanete vďaka blízkej autobusovej zastávke, prípadne po 20-minútovej prechádzke. Súčasťou klimatizovaných izieb je TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa so sušičom vlasov.

Ďalším príjemným hotelom je štvorhviezdičkový Max Hotel Executive. Má tichú polohu, je situovaný vo veľkom zelenom parku. Do historického centra vo vzdialenosti 2 km sa ľahko dostanete vďaka výbornej dostupnosti verejnej dopravy. Každé ráno sa podávajú raňajky vo forme bufetových stolov, počas dňa môžete zavítať do hotelovej reštaurácie na tradičné toskánske špeciality. Samozrejmou výbavou všetkých izieb je LCD TV, kúpeľňa, chladnička a minibar. Niektoré majú aj balkón. V celom areáli je dostupné bezplatné Wi-Fi pripojenie, ubytovaní hostia majú k dispozícii aj hotelové parkovisko. Pre aktuálne ceny ubytovania kliknite na názov hotela.

siena-cathedral-italy-1433573-2-m

Objednať ubytovanie v Siene!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *