Pamiatky a tipy na nocľah vo Visegráde

Publikované aug 4, 2014 v kategórii Maďarsko

Pamiatky a tipy na nocľah vo Visegráde

V blízkosti hraníc so Slovenskom a približne 40 km od Budapešti leží maďarský Visegrád (po slovensky Vyšehrad). Je vyhľadávanou turistickou lokalitou, pozornosť pútajú hlavne historické pamätihodnosti.

Mesto bolo postavené v tzv. ohybe Dunaja a toto miesto sa môže pýšiť jednou z najkrajších panorám krajiny. Okrem pamiatok je bohaté aj na prírodné krásy, ktoré ocenia najmä priaznivci turistiky.

História a pamiatky

Visegrád je navštevovaný najmä kvôli svojej pútavej histórii. Tá začala byť zaujímavá v 14. storočí, keď sem Karol I. Róbert z Anjou umiestnil svoj kráľovský dvor. Neskôr sem boli presunuté aj korunovačné klenoty. Uhorskí králi odtiaľto vládli viac ako 100 rokov.

V blízkosti Kráľovského paláca sa každoročne v lete uskutočňujú „Vyšehradské zámocké hry”.

Posledné roky slávy zaznamenalo mesto za vlády Mateja Korvína. V roku 1473 za začal stavať Kráľovský palác, ktorý je dodnes vyhľadávanou pamiatkou. Po Korvínovej smrti nastal úpadok a Visegrád bol negatívne poznačený Turkami. Ďalšou zaujímavou pamiatkou je Šalamúnova veža. Bola postavená v 13. storočí, je jednou z najväčších a najzachovalejších románskych veží v strednej Európe.

Hotely s výbornými hodnoteniami

Predošlí návštevníci si pochvaľujú napríklad štvorhviezdičkový Hotel Visegrád. Je moderne zariadený, súčasťou areálu je veľmi dobrá hotelová reštaurácia s tradičnými maďarskými špecialitami (pripravované z lokálnych surovín) a wellness centrum (bazén, sauna, vírivky). K pamätihodnostiam sa dostanete do 10-20 minút chôdze. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je súkromné parkovisko a Wi-Fi pripojenie v celom areáli. Elegantné izby sú klimatizované a odhlučnené, povinnou výbavou je balkón s výhľadom a TV s plochou obrazovkou. Nechýba ani trezor, minibar a kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom. Fotky a a aktuálne možnosti rezervácie si neváhajte prezrieť kliknutím na názov hotela.

Pár zaujímavých záberov

Ďalší hotel, ktorý sa môže pýšiť pozitívnymi ohlasmi, je štvorhviezdičkový Thermal Hotel Visegrad. Predchádzajúci hostia chvália výborné služby, chutnú kuchyňu, milý personál, tiché okolie a skvelé vybavenie. Kliknutím na názov hotela zobrazíte všetky recenzie. Hostia môžu využívať wellness centrum s bazénom, saunou, vírivkou, posilňovňou a masážnymi procedúrami. K dispozícii je aj požičovňa bicyklov. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi, parkovanie je spoplatnené (4€/deň). V cene pobytu je zahrnutá polpenzia. Izby sú priestranné, klimatizované a moderne zariadené. Ich súčasťou je TV, kúpeľňa, minibar a balkón s výhľadom.

visegrad-visegrad-legifelvetel-

Objednať ubytovanie vo Visegráde!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *