Lyžovačka a tipy na ubytovanie v St. Anton am Arlberg

Publikované sep 20, 2014 v kategórii Rakúsko

Lyžovačka a tipy na ubytovanie v St. Anton am Arlberg

Rakúsko má vďaka prírodnému bohatstvu ideálne podmienky na zimné športy. Výnimkou nie je ani oblasť Arlberg, ktorá leží medzi regiónmi Tirolsko a Voralbersko v západnej časti krajiny.

Dnes si povieme o možnostiach lyžovania a ubytovania v obci St. Anton am Arlberg, ktorá je súčasťou Lechtalských Álp. Charakterizuje ich množstvo snehu a strmé svahy, kvôli čomu sa označujú ako „mekka freeridu“.

Kde sa lyžovať?

V nadmorskej výške od 1300 do 2800 metrov nad morom sa rozkladá až neuveriteľných 340 km zjazdoviek a 200 km freeride tratí, pohodlnú prepravu zabezpečujú desiatky moderných lanoviek (príjemným prekvapením sú vyhrievané sedačky) a vlekov. Pokrývka prírodného snehu je bežne vysoká niekoľko metrov, sezóna trvá minimálne od novembra do mája. Lyžovačku spríjemnia aj slnečné lúče, St. Anton má viac ako 100 slnečných dní ročne.

Okolitá oblasť (hlavne Lech-Zürs) má povesť prestížnej dovolenkovej destinácie. Môžete očakávať služby na veľmi vysokej úrovni a nadpriemerné ceny.

Patríte v lyžovaní a snowboardingu medzi menej skúsených? Obtiažnosti zjazdoviek sú zastúpené veľmi rovnomerne, pobyt si zaručene užijú profesionáli i úplní začiatočníci. Obe strediská Arlbergu (jedno je v St. Antone a druhé v Lech-Zürs) sú súčasťou spoločenstva Best of Alps, ktoré združuje 12 najlepších alpských rezortov.

Tipy na ďalšie aktivity

Samozrejmosťou sú sánkarské dráhy (niekedy sú osvetlené), 40 km bežkárskych tratí, relax v podobe wellnesu, klzisko, kopa športových ihrísk, rušný nočný život, pešia zóna s kvalitnými obchodmi a množstvo ďalších atrakcií.

Adrenalínový freeride

Overené ubytovacie zariadenia

Skvelé ceny a pozitívne ohlasy má penzión Pension der Steinbock, ktorý bol pôvodne vidieckym statkom. Každé ráno sa podávajú chutné raňajky s domácimi džemami a výrobkami z okolitých fariem, na večeru môžete zájsť do partnerského hotela (30 metrov od penziónu). V bezprostrednej blízkosti je zastávka skibusu, lanovka Nasserein a centrum St. Antonu sú vo vzdialenosti približne 1 km. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Izby sú zariadené dreveným nábytkom, káblovou TV a rýchlovarnou kanvicou. Niektoré izby majú vlastnú kúpeľňu, ostatné spoločnú. Kliknite na názov penziónu a zobrazte si aktuálne možnosti rezervácie.

Ubytovanie na vysokej úrovni ponúka štvorhviezdičkový Hotel Arlmont. Je situovaný v nadmorskej výške 1300 metrov, v bezprostrednom okolí je lanovka a golfový areál. Okrem polohy chvália predošlí návštevníci aj fantastický personál a skvelú kuchyňu (v cene pobytu je polpenzia) – všetky recenzie zobrazíte kliknutím na názov hotela. Hostia majú k dispozícii aj fínsku saunu, infračervenú kabínu, masážny salón a posilňovňu. Počas celého roka organizuje hotel rôzne športové akcie v okolí (napr. lyžovanie, rafting, horolezectvo). V celom areáli je dostupné bezplatné pripojenie na internet, využívať môžete aj súkromné parkovisko. Povinnou výbavou elegantných izieb je balkón s výhľadom, TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa so županmi, kúrenie a trezor.

st-anton-a-966308-m

Objednať ubytovanie v St. Antone!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *