Overený nocľah v prímorskom mestečku Scalea

Publikované jún 10, 2014 v kategórii Taliansko

Overený nocľah v prímorskom mestečku Scalea

Pomerne známym letoviskom v oblasti Kalábrie je mesto Scalea, ktorá bola pomenovaná podľa mysu Capo Scalea, na ktorom stojí historická časť mesta. Chráni ho stredoveké opevnenie, situované smerom k moru.

Práve prímorská poloha je dôvodom záujmu dovolenkárov. Tí sa môžu ubytovať prevažne v hoteloch. Odporúčame prezrieť kompletnú ponuku cez rezervačné systémy, kde si pri každom zariadení môžete prečítať hodnotenia.

Pláže a atrakcie

Scalea je jedným z najstarších miest na západnom pobreží. Pri svojej návšteve určite nevynecháte historické centrum plné úzkych uličiek a malé námestie, kde nájdete iba jednu kaviareň. Rušnejšia je pobrežná promenáda – kaviarne, pizzerie, obchody, trhy. Nad mestom sa týči starý hrad, na pobreží môžete obdivovať strážnu vežu Torre Talao. V Scalei je aj niekoľko sakrálnych pamiatok, prevažne kostolov.

Scalea z vtáčej perspektívy

Asi nebudem ďaleko od pravdy ak poviem, že Vás najviac zaujímajú pláže a možnosti kúpania v mori. Scaleu charakterizuje hrubý tmavý piesok a kamienky. More je veľmi čisté a priezračné, pláže majú dokopy vyše 8 km. Najznámejšia nesie názov Spiagga di Torre Talao, príjemnú atmosféru dotvára panoráma kopcov a pozadie spomínanej veže Torre di Talao. Spomedzi známejších pláží sa oplatí vidieť aj Spiaggia Ainella. Niektorí dovolenkári si radi robia výlet na blízky ostrov Cirella, ktorý sa taktiež môže pochváliť nádhernými plážami.

Spoľahlivé a overené hotely

Veľmi dobré hodnotenia má napríklad trojhviezdičkový Hotel Lucia, vzdialený len 80 metrov od pobrežia. Jeho súčasťou je reštaurácia s tradičnou talianskou kuchyňou, v cene pobytu sú raňajky. V blízkosti je autobusová zastávka. Izby sú klimatizované, samozrejmou výbavou je zariadený balkón, kúpeľňa a TV. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie však bohužiaľ nie je k dispozícii. Aktuálne ceny ubytovania si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela vyššie.

Pozitívnymi ohlasmi sa môže pýšiť aj štvorhviezdičkový San Matteo Palace Hotel. Nájdete ho v historickej budove z 19. storočia, približne 350 metrov od pobrežia. V cene pobytu sú raňajky, ktoré sa v lete podávajú na slnečnej terase s výhľadom na more a blízke centrum mesta. V celom hoteli je bezplatné Wi-Fi, parkovanie na hotelovom parkovisku je tiež zdarma. Klimatizované izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou, nechýba ani TV s plochou obrazovkou. Po kliknutí na názov hotela si môžete prezrieť recenzie predchádzajúcich hostí a aktuálne ceny.

Scalea al mare

Objednať ubytovanie v Scalei!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *