Sprievodca mestom Karlsruhe, tipy na pamiatky a nocľah

Publikované nov 29, 2014 v kategórii Nemecko

Sprievodca mestom Karlsruhe, tipy na pamiatky a nocľah

Nemecké mesto Karlsruhe leží na brehu rieky Rýn v blízkosti hraníc s Francúzskom. Je tretím najväčším mestom spolkovej krajiny Bádensko-Württembersko, je centrom priemyslu a dopravným uzlom.

Jedná sa o pomerne mladé a moderné mesto, nepatrí medzi obľúbené turistické destinácie. Napriek tomu tu môžete obdivovať niekoľko zaujímavých atrakcií a pamätihodností.

Čo sa oplatí vidieť?

História Karlsruhe siaha do roku 1715, kedy sa ho markgróf Karol III. rozhodol vybudovať. Podľa legendy sa tak rozhodol po sne. Jeho centrom bol zámok, z ktorého vejárovite vybiehalo 32 ulíc (väčšina z nich sa zachovala dodnes). Od začiatku sa tak prezentovalo ako mesto bez hradieb, priateľsky otvorené pre všetkých hostí.

Neďaleko železničnej stanice sa nachádza rekreačná zóna Stadtgarten, ktorej súčasťou je malá a krásna ZOO. Návštevníci majú možnosť plavby loďkou po jazere, v zime sa tu dá korčuľovať.

Z dôvodu špecifického pôvodného vzhľadu tu dnes nenájdete historické centrum, ktoré je typické snáď pre všetky väčšie mestá. Je tu však hlavné námestie, uprostred ktorého stojí symbol mesta – pyramída zo začiatku 19. storočia. Ide o monument symbolizujúci egyptské umenie, ktoré do Európy priniesol Napoleon. Veľkú pozornosť samozrejme púta aj spomínaný zámok, v ktorom dnes sídli i múzeum a obklopuje ho rozsiahly park s botanickou záhradou. Tie sú v meste mimochodom dve, druhú nájdete pri univerzite.

Spoľahlivé ubytovanie

Návštevníci mesta si môžu vybrať spomedzi desiatok ubytovacích zariadení. Pomerne pozitívne ohlasy má trojhviezdičkový Hotel Elite. Má tichú polohu, leží 10 minút chôdze od ZOO a kongresového centra. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky formou bufetu, každé ráno sa podávajú v kaviarni. V poobedňajších hodinách sem môžete zájsť na kávu a zákusok. V blízkosti je zastávka električky, ktorou sa rýchlo dostanete do centra. Samozrejmosťou je bezplatné pripojenie na internet, parkovanie je bohužiaľ spoplatnené (10€/noc). Izby sú vybavené kúrením, ventilátorom a kúpeľňou. Nechýba ani TV a minibar, niektoré majú i balkón. Odporúčam kliknúť na názov hotela a prečítať si recenzie od predchádzajúcich hostí.

Pekné zábery mesta

Neďaleko centra a všetkých atrakcií leží malý rodinný dvojhviezdičkový Hotel Astoria. V blízkosti je zastávka električky, v pešej dostupnosti je univerzita, námestie a zámok. V cene pobytu sú raňajky, pripojenie na internet je bezplatné. K dispozícii je spoplatnené parkovisko (6€/deň). Jednoducho zariadené izby majú TV, kúpeľňu (vaňa alebo sprchový kút), ventilátor a kúrenie. Aktuálne ceny ubytovania zobrazíte po kliknutí na názov hotela.

kaiser-strasse-176355-m

Objednať ubytovanie v Karlsruhe!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *