Moderná európska metropola Eindhoven

Publikované aug 8, 2014 v kategórii Holandsko

Moderná európska metropola Eindhoven

Jedno z najväčších miest Holandska môžeme pokojne označiť ako multikultúrne mesto. Viac ako štvrtinu obyvateľov Eindhovenu totiž tvoria cudzinci. Je centrom modernej architektúry a technológii.

Prvé zmienky o meste sa v historických prameňoch objavujú v roku 1232, za pamiatkami sem však turisti necestujú. Eindhoven bol poznačený veľkým požiarom (zničil väčšinu drevených budov) a hlavne bombardovaním počas 2. svetovej vojny.

Miestne letisko

Mesto má dve veľké výhody – poloha blízko Amsterdamu a významné letisko, ktoré je momentálne druhým najväčším letiskom v krajine. Leží 7 km od mesta a využívajú ho najmä nízkonákladové aerolínie – napríklad Ryanair, Transavia a Wizz Air.

Čo sa oplatí vidieť?

Eindhoven neponúka veľké množstvo turistických atrakcií, počas svojho výletu sa však nudiť nebudete. Obdivovať môžete niektoré sakrálne pamiatky, netradičné múzeá a moderné stavby. Dva krát týždenne sa v centre koná trh, na ktorom si môžete kúpiť množstvo domácich dobrôt.

Rýchla prehliadka Eindhovenu

Užívatelia cestovateľského portálu TripAdvisor označili za najlepšiu atrakciu v Eindhovene múzeum vozidiel DAF a múzeum firmy Philips. V turistických sprievodcoch sa vždy spomína aj múzeum Van Abbemuseum, ktoré vystavuje dokonca aj diela Pabla Picassa. Na príjemnú prechádzku a piknik v prírode zamierte do parku Genneper Parken.

Tipy na ubytovanie

Výborné hodnotenia má štvorhviezdičkový Park Plaza Eindhoven v centre mesta. Hostia majú k dispozícii saunu, posilňovňu, krytý bazén a 3 reštaurácie. V blízkom okolí je spomínané múzeum Van Abbemuseum a park. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi, nevýhodou je spoplatnené parkovanie a raňajky. Hotel má pozitívne ohlasy, predošlí hostia chvália okrem polohy aj výborný personál, vybavenie a čistotu ubytovacích jednotiek. Tie sú samozrejme klimatizované, priestranné a elegantne zariadené. Samozrejmou súčasťou je kúpeľňa s vaňou, TV s plochou obrazovkou, chladnička, žehliace potreby, trezor a lis na nohavice. Recenzie predošlých hostí a aktuálne ceny si môžete prečítať po kliknutí na názov hotela.

Cenovo výhodnejšie je zariadenie B&B Musis Sacrum. Príjemný personál, chutné raňajky, poloha zhruba 30 minút chôdze od autobusovej a vlakovej stanice. Všetky recenzie si môžete prečítať po kliknutí na názov zariadenia. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Izby sú útulné a jednoducho zariadené. Ich súčasťou je ventilátor, vlastná alebo spoločná kúpeľňa, TV, rýchlovarná kanvica, chladnička a mikrovlnka.

the-vesteda-tower-600250-m

Objednať ubytovanie v Eindhovene!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *