Ako sa dovolenkuje v chorvátskom letovisku Dramalj?

Publikované feb 28, 2014 v kategórii Chorvátsko

Ako sa dovolenkuje v chorvátskom letovisku Dramalj?

V bezprostrednej blízkosti populárneho chorvátskeho letoviska Crikvenica sa na pobreží Jadranského mora rozprestiera niekoľko kilometrov dlhá osada s názvom Dramalj. Vďaka svojej polohe a štrkovým plážam je atraktívna pre dovolenkárov.

Prvá zmienka o osade pochádza z 18. storočia. Pôvodne slúžil ako rybársky prístav, známy bol aj vďaka olivovníkom. Väčšina miestnych poskytuje služby v oblasti cestovného ruchu, môžete si od nich prenajať napríklad apartmán pre svoj pobyt.

Kúpanie a atrakcie

Dramalj sa tiahne od osady Kačjak (nájdete tu kemp a bungalovy) v západnej časti až po hotel Omorika vo východnej časti. Pri tomto hoteli sa nachádza pláž s rovnomenným názvom, tvorí ju prevažne štrk a vybetónované móla. Je vhodná aj pre rodiny s menšími deťmi, obklopuje ju vegetácia. Ponúka rôzne možnosti na využitie voľného času, môžete si napríklad zahrať plážový volejbal, alebo tenis na blízkych kurtoch. Osvieženie a tradičné špeciality nájdete v plážovom bare. Pláž bola vďaka svojej kvalite vyznamenaná modrou vlajkou.

Video z mesta a pláže

Za ďalšími plážami sa oplatí zájsť do Crikvenice. Hlavná pláž sa volá Gradska plaža, je situovaná blízko centra. Vstup je do 17:00 spoplatnený. Tvorí ju hrubý piesok, vstup do mora je pozvoľný. Je obľúbená vďaka čistote a upravenosti, taktiež si vyslúžila ocenenie modrá vlajka.

Kde sa oplatí ubytovať?

V letovisku sa nájde pár hotelov, väčšina však uprednostňuje apartmány. Kvalitné ubytovanie v Dramalji poskytujú napríklad trojhviezdičkové Apartments Casa Mia. Najbližšia pláž je vzdialená 300 metrov, tvoria ju kamienky. V okolí sú reštaurácie a trhy. Predchádzajúci návštevníci si pochvaľujú moderné a čisté ubytovacie jednotky, skvelú vybavenosť kuchyne a príjemný personál. Okrem kuchyne patrí do samozrejmej výbavy apartmánov aj klimatizácia, obývačka s TV a DVD prehrávačom, kúpeľňa, jedálenský kút a jedna alebo viacero spální. Niektoré ubytovacie jednotky majú vlastnú terasu. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania si môžete zobraziť po kliknutí na názov apartmánov.

Na rovnakej ulici sa nachádza aj ďalšie podobné trojhviezdičkové apartmánové zariadenie s názvom Apartments Casa Bianca. Ohľadom polohy teda platia rovnaké informácie ako sme spomínali vyššie. Všetky apartmány sú priestranné a klimatizované, samozrejmosťou je veľká terasa (niektoré majú výhľad na more). Nechýba ani kúpeľňa a kuchynka s jedálňou, v obývačke je TV s DVD prehrávačom. K dispozícii je bezplatné parkovanie aj Wi-Fi pripojenie. Rezerváciu je možné uskutočniť kliknutím na odkaz vyššie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Dramalji!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *