Kde sa ubytovať v Trebišove?

Publikované sep 2, 2013 v kategórii Slovensko

Kde sa ubytovať v Trebišove?

Trebišov sa nachádza na východe Slovenska, v oblasti s najvyššou mierou nezamestnanosti v krajine. Je známy poľnohospodárstvom, hlavne vinohradníctvom.

Mesto nepatrí medzi vyhľadávané turistické oblasti, oveľa populárnejšie sú napríklad Košice, ktoré sú vo vzdialenosti 50 km. Napriek tomu sa tu nachádzajú miesta, ktoré sa počas návštevy oplatí vidieť.

Pamiatky v Trebišove

Návštevníci tu môžu obdivovať viacero zaujímavých kultúrnych a historických pamiatok. Jednou z nich je kaštieľ postavený v barokovo-klasicistickom štýle z roku 1786. V areáli sídli Vlastivedné múzeum.

Medzi turistami je obľúbené aj Mauzóleum Grófa Júliusa Andrássyho z roku 1893, ktoré je zapísané na zozname chránených kultúrnych pamiatok. Je tu pochovaný politik a zemepán Július Andrássy, významná osobnosť vtedajšej doby. V sarkofágu vedľa neho leží aj jeho žena Katarína, vedľa je rakva syna Teodora.

Nesmieme zabudnúť ani na mestský park. Pochádza z konca 18. storočia, vybudovaný bol v štýle anglických parkov. Väčšina dôležitých pamätihodností sa nachádza práve v areáli parku. Rastú tu dreviny, ktoré boli pri výstavbe dovezené z rôznych kútov sveta.

Video z mestského parku Trebišov

Hotely a penzióny

V Trebišove nie je veľa možností na ubytovanie, keďže táto oblasť nie je pre turistov príliš zaujímavá. Nachádza sa tu však pár hotelov – napríklad Hotel Zemplín, Hotel Tokaj a Hotel Šport Club.

Spomedzi nich je najznámejší Hotel Zemplín. Pokiaľ by ste sa niekoho z miesnych obyvateľov spýtali na možnosti ubytovania v meste, poslal by Vás práve sem. Nachádza sa v centre mesta, v blízkosti spomínaného parku. Vďaka tejto polohe je väčšina dôležitých pamiatok v pohodlnej pešej dostupnosti. Pre hostí sú k dispozícii klasické izby, ale aj apartmány. Súčasťou všetkých ubytovacích jednotiek je vlastná kúpeľňa a TV. V cene pobytu sú raňajky. Hotelová reštaurácia sa špecializuje na pokrmy slovenskej a maďarskej kuchyne, pochutnať si môžete na kvalitnom regionálnom víne. Priamo v hoteli sa nachádza kozmetický a kadernícky salón, hostia môžu využiť aj bowlingové dráhy a biliardový stôl. Cena nocľahu v dvojlôžkovej izbe začína od 37€/noc.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *