Užitočné tipy pre dovolenku v Trpanji

Publikované júl 8, 2014 v kategórii Chorvátsko

Užitočné tipy pre dovolenku v Trpanji

Jediné letovisko na severnom pobreží chorvátskeho polostrova Pelješac nesie názov Trpanj. Asfaltovou cestou je napojený na hlavnú komunikáciu, ktorá spája západnú a východnú časť polostrova.

Kedysi tu bol hlavný prístav, dostať sa sem môžete trajektom z Ploče. Trpanj má chránenú polohu, príjemnú klímu a bujnú vegetáciu. Rozvíja sa cestovný ruch, návštevníkov lákajú hlavne pláže.

Tipy na atrakcie

Z pôvodného rímskeho sídla sa zachovali len zbytky v podobe častí mozaík a stien na starom cintoríne. Spomienkou na stredoveké časy je pevnosť rodu Kačića z Omiša, ktorej pozostatky nájdete na kopci nad obcou.

Zábery z Trpanju

Uprostred obce môžete obdivovať kostol Panny Márie Karmelskej zo 17. storočia s cenným renesančným oltárom. Ďalšou sakrálnou stavbou je kostol svätého Roka na najvyššom kopci nad obcou. Dominantou Trpanju je socha Panny Márie. Stojí na skale pred prístavom, ochraňuje rybárov a námorníkov.

Tipy na pláže

Priamo pred hotelom Faraon leží príjemná pláž Pozora, ktorú tvoria drobné kamienky. Obklopuje ju vegetácia, vstup do mora je pozvoľný. Vhodná aj pre rodiny s malými deťmi. Na východnom konci obce nájdete kamienkovú pláž Luka, je situovaná pri kempe Vrila.

Na západe je pláž Belečica, návštevníkov láka aj pláž v zátoke Blace. Je totiž známa vďaka liečivému bahnu, ktoré má úspechy pri liečbe chorôb pohybového ústrojenstva a gynekologických problémoch. Podľa odborníkov je toto bahno účinnejšie než bahno v niektorých známych kúpeľoch.

Za plážami sa môžete vybrať aj do okolia. Jedna z najznámejších pláží na polostrove, pláž Divna, je od Trpanju vzdialená 10 km. Charakterizuje ju krásna príroda, biele okrúhle kamienky a piesočnaté dno. Občerstviť sa môžete v zariadeniach blízkeho kempu.

Tip na hotel a apartmán

Najznámejším ubytovacím zariadením v oblasti je trojhviezdičkový Hotel Faraon, ktorý leží hneď pri pláži. Tá je čiastočne súkromná (len pre ubytovaných hostí). V cene pobytu je plná penzia (raňajky, obedy, olovranty, večere, nápoje v bare pri bazéne), samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Ceny sú veľmi výhodné, odporúčam prezrieť ich po kliknutí na názov hotela. Klimatizované ubytovacie jednotky sú moderne zariadené, všetky majú balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je TV a vlastná kúpeľňa.

Preferujete apartmánové ubytovanie? 200 metrov od centra a najbližšej pláže nájdete trojhviezdičkové Apartments Senko, sídlia v tradičnom dome z dalmátskeho kameňa. V pešej dostupnosti je obchod s potravinami, reštaurácia a trajektový prístav. Ceny ubytovania sú veľmi výhodné, prezrieť si ich môžete po kliknutí na názov apartmánov. Nevýhodou je iba chýbajúce Wi-Fi pripojenie, k dispozícii je však bezplatné parkovisko. Takmer všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, väčšina má balkón alebo terasu. Povinnou výbavou je kuchynka s jedálňou, kúpeľňa a TV s plochou obrazovkou.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Trpanji!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *