Špindlerův Mlýn – lyžovačka po česky

Publikované okt 17, 2013 v kategórii Česko

Špindlerův Mlýn – lyžovačka po česky

Špindlerův Mlýn je drobné české mestečko. Nachádza sa v severnej časti krajiny, v blízkosti hraníc s Poľskom. Leží na pohorí Krkonoše, vďaka čomu patrí medzi najvýznamnejšie turistické oblasti v krajine.

Mesto sa už od svojho vzniku nazývalo Svatý Petr (dnes sa tak volá časť mesta). Kvôli jazykovým a byrokratickým problémom vzniklo nedorozumenie, po ktorom sa ho miestni obyvatelia rozhodli premenovať na jeho dnešný názov Špindlerův Mlýn. Kedysi tu žila rodina Spindlerových, ktorá vlastnila mlyn.

Lyžovanie v Špindlerovom Mlyne

Dôvodom rozvinutého cestovného ruchu v Špindlerovom Mlyne je najmä miestne lyžiarsky komplex, ktoré má ideálne podmienky na zimné športy. Tvoria ho štyri strediská – Svatý Petr, Medvědín, Labská, Horní Mísečky. Vstup do nich umožňuje jeden jediný skipas. Spolu majú 25 km dlhé zjazdovky, ktoré sú starostlivo udržiavané. Nájdete tu trate všetkých druhov obtiažnosti. Lyžovať tu môžete približne 5 mesiacov v roku.

Takto sa snowboarduje na miestnych zjazdovkách

Aquapark

Neďaleko strediska Medvědín sa nachádza aquapark. Vhodné pre rodiny s deťmi, nachádzajú sa tu rôzne vodné atrakcie – tobogány, divoká rieka, vírivky. Súčasťou je aj wellness centrum, kde môžete navštíviť napríklad viacero sáun a soľnú jaskyňu.

Odporúčané hotely a penzióny

Zdrojom obživy je pre veľkú časť miestnych obyvateľov práve cestovný ruch. Nachádzajú sa tu desiatky rôznych penziónov, apartmánov a hotelov. Všetky sa dajú ľahko rezervovať prostredníctvom rezervačného systému.

Neváhajte sem zavítať aj počas leta. Sneh tu síce nebude, oblasť má však vďaka horskej prírode ideálne podmienky na pešiu turistiku a cykloturistiku.

Vynikajúce hodnotenia od hostí má štvorhviezdičkový Savoy Hotel. Nachádza sa v centre mesta a patrí medzi najluxusnejšie hotely v meste. Hostia majú k dispozícii wellness centrum so saunou a vírivkou, deti určite poteší herňa s konzolami. Súčasťou všetkých izieb je TV s plochou obrazovkou a vlastná kúpeľňa. V hotelovej reštaurácii Kogo sa podávajú prevažne regionálne a talianske pokrmy. K nim si môžete dopriať kvalitné víno z hotelovej vínnej pivnice. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovanie. V cene pobytu sú raňajky. Počas leta sa dá izba pre dvoch rezervovať aj za 60€/noc, v zimných mesiacoch kvôli záujmu turistov rastie aj na 133€/noc.

Výborné hodnotenia má aj trojhviezdičkový Pension Slunečnice. Výborná poloha, štýlové zariadenie, snaživý personál, jedlo na úrovni. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet aj parkovanie na súkromnom parkovisku, v cene pobytu sú raňajky. V okolí je množstvo turistických chodníkov a cyklotrás. Z penziónu premáva bezplatný skibus do stredísk Svatý Petr a Medvědín. Súčasťou kvalitne vybavených izieb je vlastná kúpeľňa a pohodlné postele. Priamo z nich si môžete vychutnať výhľad na Krkonoše. V areáli sa nachádza reštaurácia, v ktorej si môžete pochutnať na vynikajúcich domácich špecialitách. Hostia môžu za poplatok využiť wellness centrum, v ktorom nechýba sauna, vírivka a parný kúpeľ.

Clarion_Hotel_Spindleruv_Mlyn_leto_zdalky

Objednať ubytovanie v Špindlerovom Mlyne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *