Schladming

Publikované júl 26, 2013 v kategórii Rakúsko

Schladming

Malé rakúske mestečko, nachádzajúce sa v spolkovej krajine Štajersko. Počas leta je Schladming veľmi obľúbený medzi turistami, ktorí sem cestujú najmä kvôli miestnym lyžiarskym strediskám.

Vďaka nádhernej horskej prírode je Schladming vhodný aj pre letnú dovolenku. V okolí sa nachádza množstvo cyklotrás.

Nezabudnuteľná lyžovačka

Miestne lyžiarske strediská patria medzi rakúsku špičku. Kvalitné zjazdovky dlhé dokopy desiatky kilometrov, množstvo moderných a rýchlych lanoviek. V blízkosti Schladmingu sa nachádza ľadovec Dachstein, kde sa dá lyžovať po väčšinu roka.

Tip na výlet – zábavný vodný park Erlebnisbad. Užite si relax v podobe vonkajších a vnútorných bazénov s mnohými atrakciami.

Dôležitou súčasťou lyžovačky (či letnej dovolenky) je ubytovanie. Výber zlého hotela môže spôsobiť zlý zážitok z celého pobytu. Osobne preto preferujem rezervačné systémy, kde si pri každom zariadení môžem prečítať hodnotenia od hostí, ktorí daný hotel už navštívili.

Ubytovanie v Schladmingu a v okolí ľadovca Dachstein poskytujú stovky hotelov a apartmánov, ktoré je možné jednoducho a rýchlo rezervovať.

Tipy na výhodné ubytovanie

Približne kilometer od centra sa nachádza Haus Lanka. Výhodná cena, pozitívne recenzie návštevníkov. Najbližšie lyžiarske stredisko je vzdialené len pár minút cesty autom. To si môžete mimochodom zaparkovať na bezplatnom súkromnom parkovisku. Súčasťou tradičných a príjemne zariadených izieb je vlastná kúpeľňa aj kompletne vybavená kuchynka. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Hostia si pochvaľujú aj priateľského a zhovorčivého majiteľa. Hovorí viacerými jazykmi, pôvodom je z Holandska. Apartmán pre dve osoby stojí od 60€ (bez raňajok), s raňajkami 70€.

Závody v Schladmingu

Hotel Garni Erlbacher nájdete v centre Schladmingu, priamo na pešej zóne. Má 3 hviezdičky a taktiež sa môže pochváliť pozitívnymi hodnoteniami. Vynikajúci personál, kvalitné služby. Lanovka je vzdialená len 5 mnút chôdze. Súčasťou izieb je vlastná kúpeľňa so sprchovým kútom, k dispozícii sú aj kúpele. Tu si môžu hoteloví hostia užiť saunu, parný kúpeľ, alebo napríklad solárium. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko. V cene pobytu sú chutné raňajky, ktoré sa podávajú vo forme bufetových stolov. Cena dvojlôžkovej izby sa pohybuje od 88€.

Už ste sa niekedy ubytovali v miestnych hoteloch? Napíšte nám nižšie do komentárov Vaše skúsenosti.

393788_austrian_house_in_winter

Objednať ubytovanie v Schladmingu!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *