Kde sa oplatí ubytovať v chorvátskej Medveji?

Publikované mar 18, 2014 v kategórii Chorvátsko

Kde sa oplatí ubytovať v chorvátskej Medveji?

Výhodnú polohu na východnom pobreží Istrie má malá obec Medveja, situovaná v príjemnej širokej zátoke. Spolu s neďalekým Lovranom (4 km) a Opatijou (9 km) je obľúbeným cieľom mnohých dovolenkárov.

Spomínané letoviská majú veľké ubytovacie kapacity, ubytovanie však zoženiete aj v Medveji. Nachádza sa tu hotel, obľúbený kemp a apartmány miestnych obyvateľov, pre ktorých je cestovný ruch zdrojom obživy.

Lákadlom je dlhá pláž

Najväčšou prednosťou letoviska je pobrežie s čistým morom a dlhou plážou z jemných kamienkov. Obklopujú ju rôzne plážové bary a reštaurácie, vstup do mora je upravený aj pre hendikepovaných. Užiť si tu môžete vodné športy, alebo napríklad masáže.

Kúpanie v okolí

Počas pobytu v Medveji by ste určite mali využiť aj blízkosť okolitých letovísk. Za niekoľko minút jazdy autom sa dostanete do Lovranu, kde môžete vo východnej časti naraziť na hlavnú pláž Kvarner. Ak si chcete užiť pláž s piesočnatým dnom, vyskúšajte napríklad zátoku Peharovo.

Potápanie v Medveji

Krásne pláže sú samozrejme aj v Opatiji, niektoré sú vďaka svojej úrovni dokonca vyznamenané aj modrou vlajkou. Udržiavané a piesočnaté pláže sú zvyčajne spoplatnené, v niektorých miestach platí aj zákaz kúpania (vo vzdialenosti vyše 100 metrov od brehu).

2 tipy na ubytovanie

Skvelé hodnotenia a výhodné ceny má trojhviezdičkový komplex mobilných domčekov, nazývaný Mobile Homes Medveja. Všetky recenzie a možnosti rezervácie si môžete prezrieť po kliknutí na predošlý odkaz. Komplex má ideálnu polohu na kamienkovej pláži, ubytovať sa môžete v kompletne zariadených bungalovoch. Nájdete tu aj reštauráciu, v ktorej sa podávajú hlavne rôzne pokrmy z rýb a mäsa. Predošlí hostia si pochvaľujú okolitú prírodu, vychutnať si ju môžete z množstva turistických chodníkov. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Súčasťou klimatizovaných a moderných domčekov je balkón s výhľadom, vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálenským kútom.

Pri pláži je situovaný aj ďalší trojhviezdičkový komplex Tourist Settlement Medveja, ktorý vlastní rovnaký hotelový reťazec. Okrem mobilných domov sa môžete ubytovať aj v klasických izbách a apartmánoch. Všetky klimatizované ubytovacie jednotky majú balkón s výhľadom na more a kúpeľňu, samozrejmosťou je aj bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Apartmány a domčeky majú aj TV, moderný nábytkom a kuchyňu s jedálňou. Aktuálne ceny ubytovania si neváhajte zobraziť kliknutím na názov komplexu.

DavidMonikaMedvejaPartiSétány

Objednať ubytovanie v Medveji!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *