Zábavný park Gardaland a tipy na ubytovanie

Publikované apr 1, 2015 v kategórii Taliansko

Zábavný park Gardaland a tipy na ubytovanie

Taliansky zábavný tématický park Gardaland leží na juhovýchodnom brehu Gardského jazera medzi mestečkami Peschiera a Lazise. Ročne ho navštívia milióny turistov, medzi nimi i množstvo Slovákov.

Vďaka svojej rozlohe a kope atrakcií je nazývaný aj ako „taliansky Disneyland“. Niektorí návštevníci zvyknú prenocovať v blízkosti parku – v tomto článku nájdete tipy na overené ubytovanie.

O parku

Hneď na úvod treba poznamenať, že Gardaland sa umiestňuje v rôznych rebríčkoch najlepších zábavných parkov Európy (i sveta) na popredných priečkach. Medzi najväčšie lákadlá určite patria horské dráhy, ktoré dosahujú rýchlosť až 120 km/hodina. Podľa mnohých názorov by ste nemali vynechať čln na Atlantíde a divokú rieku Colorado – majte však na sebe oblečenie, pri ktorom nebude vadiť poriadne premočenie. Veľmi zaujímavá je unikátna atrakcia I corsari – jediná svojho druhu v Európe. Jej postavenie trvalo 5 rokov, je plne automatizovaná a nachádza sa vyše 30 metrov pod zemou.

Okrem atrakcií sa v areáli nachádza množstvo reštaurácii, obchodov a oddychových miest. Pre deti je Gardaland splnený sen, pre dospelých taktiež obrovská zábava. Otváracie hodiny a aktuálne ceny vstupného sú zobrazené na oficiálnom webe.

Ubytovanie v blízkosti Gardalandu

Necelé 2 km od parku leží apartmánové zariadenie Acqua Verde Appartamenti v meste Peschiera. Predošlí hostia chvália výhodnú polohu, dobrú pekáreň a reštaurácie v pešej dostupnosti, ochotného majiteľa, dobré vybavenie a čistotu. Odporúčam kliknúť na názov apartmánov a prečítať si všetky recenzie (niektoré sú i v slovenčine). Apartmány sú priestranné a klimatizované. Povinnou výbavou je kúrenie, kúpeľňa so sušičom vlasov, posedenie a plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom. V celom areáli je dostupné bezplatné Wi-Fi pripojenie, k dispozícii je i parkovisko.

Zábery z adrenalínovej jazdy

Neďaleko Gardalandu leží i štvorhviezdičkový Gardaland Hotel Resort, z ktorého sem každú polhodinu premáva bezplatná kyvadlová doprava. Podobne ako park, aj hotel je tématicky rozdelený na 4 pavilóny. Hostia majú k dispozícii veľký lagúnový bazén s pokojnou riekou, nechýba ani množstvo ihrísk a zábavné predstavenia. Lístky do parku si môžete kúpiť za zvýhodnenú cenu. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet i parkovanie. Počas dňa môžete navštíviť dve reštaurácie a pizzeriu, alebo zamieriť na drink do niektorého z troch barov. Klimatizované izby majú kúpeľňu s vaňou, TV s plochou obrazovkou, trezor a minibar. Fotky a aktuálne ceny zobrazíte po kliknutí na názov hotela.

atlantide-in-gardaland-640395-m

Objednať ubytovanie v Gardalande!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *