Annaberg má ideálne rodinné lyžiarske stredisko

Publikované okt 8, 2014 v kategórii Rakúsko

Annaberg má ideálne rodinné lyžiarske stredisko

Obec Annaberg leží v spolkovej krajine Dolné Rakúsko, približne 180 km od Bratislavy a 110 km od Viedne. Návštevníci zo širokého okolia sem cestujú najmä kvôli miestnemu lyžiarskemu stredisku.

Obec je zároveň jedným z pútnických miest pri púti „Via Sacra“, ktorá vedie cez dolnorakúske predhorie Álp do mestečka Mariazell. Pozornosť púta kostol Wallfahrtskirche, ktorý bol zasvätený svätej Anne.

Ideálna rodinná lyžovačka

Lyžiarske stredisko v Annabergu sa svojou rozlohou nemôže porovnávať s ostatnými špičkovými alpskými strediskami. Pre väčšinu lyžiarov a snowboardistov je však 20 kilometrov udržiavaných zjazdoviek úplne dostačujúcich. 9 km tvoria ľahké modré trate, 7 km stredné červené a 4 km ťažké čierne. Obsluhuje ich 9 vlekov a 2 štvorsedačkové lanovky.

Zábery z lyžovačky

Stredisko Annaberger Lifte sa orientuje hlavne na rodiny s deťmi. Samozrejmosťou je lyžiarska škola s odbornými inštruktormi a detské zjazdovky, rodiny môžu využiť aj výhodné zľavy na skipasy (už od poldenných lístkov). Pravidelne sa konajú tzv. „rodinné dni“, počas ktorých tu môžu deti do 15 rokov jazdiť zdarma. Vyhovujúce trate tu nájdu úplní začiatočníci, ale aj skúsení lyžiari a snowboardisti.

Ďalšie atrakcie

Nesmieme zabudnúť ani na bežkárov, ktorí sa môžu tešiť na 17 km bežeckých tratí. Oblasť je vhodná aj na letnú i zimnú turistiku. Priaznivci sánkovania môžu využiť viacero dráh, najlepšia sa rozprestiera smerom ku kopcu Tirolerkogel. Dosahuje dĺžku približne 2 km. Bohužiaľ sa tu nenachádza žiadne lanovkové zariadenie a tým pádom sa musíte spoľahnúť len na vlastné nohy.

Príjemné penzióny za super ceny

Ak Vás Annaberg zaujal a plánujete tu zostať aspoň na jednu noc, s veľkou pravdepodobnosťou sa Vám budú hodiť naše tipy na overené ubytovanie. Pozitívne ohlasy má penzión Gasthof & Appartementhaus Meyer v centre mesta, nachádzajúci sa v bezprostrednej blízkosti spomínaného kostola. Tesne vedľa sú aj zjazdovky (50 metrov), autobusová zastávka, detské ihrisko a cyklotrasy. Hostia majú k dispozícii saunu, stolný tenis, šípky, úschovňu lyží a reštauráciu s tradičnými rakúskymi jedlami. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie, ceny sú férové. Prezrieť si ich môžete kliknutím na názov penziónu. Súčasťou izieb je vlastný balkón, nechýba ani TV, kúrenie a kúpeľňa s vaňou. Raňajky sú zahrnuté v cene pobytu.

2 minúty chôdze od centra leží penzión Gasthof Schachinger. Podobne ďaleko je aj lyžiarske stredisko, ku ktorému Vás môže doviezť bezplatný skibus (zastávka je priamo pred penziónom). Hostia majú k dispozícii úschovňu lyží, detské ihrisko, stolný tenis, saunu, vírivku, bowling a reštauráciu. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Predošlí hostia si okrem polohy pochvaľujú aj krásnu prírodu, priateľský personál a čistotu. Neváhajte si prečítať všetky recenzie, stačí len kliknúť na názov penziónu. Izby sú vybavené kúrením, vlastnou kúpeľňou a televízorom.

3385233

Objednať ubytovanie v Annabergu!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *