Kde sa ubytovať v Olomouci?

Publikované aug 27, 2013 v kategórii Česko

Kde sa ubytovať v Olomouci?

Jedno z najväčších miest v Česku. Olomouc je štatutárne a univerzitné mesto, je aj historickou metropolou oblasti Morava.

Mesto je známe pre svoje pamätihodnosti, historické jadro je mestskou pamiatkovou rezerváciou. Návštevníkov sem láka aj mnoho medzinárodných konferencií, veľtrhov a festivalov. Jedným z najznámejších je medzinárodný festival dokumentárnych filmov Academia film Olomouc, ktorý sa tu pravidelne koná už niekoľko desaťročí. Veľkej obľube sa teší aj medzinárodná výstava Flora Olomouc, ktorá je zameraná na záhradkárstvo.

Letisko Olomouc je vzdialené 4 km od centra mesta, nachádza sa v mestskej časti Neředín. Vzniklo už v roku 1905, nevyužíva sa však na bežnú prepravu osôb.

Tip na výlet – ZOO Olomouc. Veľkým lákadlom sú žirafy, nachádza sa tu aj obrovské akvárium so žralokmi. Táto zoologická záhrada je najnavštevovanejším miestom v celom kraji.

V historickom centre mesta sa nachádza niekoľko námestí. Jedným z nich je Horní náměstí, na ktorom môžete nájsť sloup Nejsvětější Trojice. Tento monument bol postavený v 18. storočí po skončení morovej epidémie. V roku 2000 bol stĺp zapísaný do zoznamu UNESCO.

Ubytovanie v Olomouci poskytuje pár desiatok ubytovacích zariadení, prevažne hotelov. Rýchlo a pohodlne sa dajú rezervovať cez rezervačný systém.

Výborné hodnotenia má štvorhviezdičkový Hotel Penzion Na Hradě. Poloha je veľmi priaznivá, nájdete ho v historickej budove v centre mesta. Spomínaný monument Nejsvětější Trojice je od hotela vzdialený len 100 metrov. Väčšina pamiatok je v pešej dostupnosti. Všetky izby sú klimatizované, ich súčasťou je moderná a priestranná kúpeľňa. V areáli sa nachádza vínna pivnica. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, spoplatnené parkovisko. V cene pobytu sú raňajky. Dvojlôžková izba stojí od 72€/noc.

Propagačné video mesta a miestnej univerzity

Obľúbený je aj ďalší miestny štvorhviezdičkový hotel s názvom Hotel V Ráji. Hostia si pochvaľujú vynikajúci prístup personálu a dobre vybavené izby. Poloha je taktiež veľmi výhodná, miestna katedrála je od hotela vzdialená 600 metrov. Súčasťou klimatizovaných izieb je čistá a moderná kúpeľňa. Sú prispôsobené aj pre zrakovo a sluchovo postihnutých. V cene pobytu sú bohaté raňajky vo forme bufetových stolov. Počas dňa môžete zahnať hlad v hotelovej reštaurácii, kde Vám môžu pripraviť české a medzinárodné pokrmy. Bezplatné Wi-Fi, spoplatnené parkovisko (6€/deň). Za izbu pre dve osoby zaplatíte od 73€/noc.

Už ste navštívili niektorý z hotelov v Olomouci? Neváhajte sa o svoje dojmy podeliť v komentároch nižšie.

444849_railway_station_traffic

Objednať ubytovanie v Olomouci!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *