Tipy na hotely v Hlubokej nad Vltavou

Publikované sep 8, 2013 v kategórii Česko

Tipy na hotely v Hlubokej nad Vltavou

České mestečko Hluboká nad Vltavou sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, pár kilometrov od mesta České Budějovice. Preteká ním rieka Vltava.

Spolu s okolitými mestami patrí medzi vyhľadávané turistické destinácie. Najväčšej obľúbe sa teší miestny zámok, blízka ZOO, golfové ihrisko a jeden z najväčších rybníkov v Česku.

Významné pamiatky v Hlubokej nad Vltavou

Zámok Hluboká patrí medzi najkrajšie pamiatky v Česku. Zásluhy na jeho vybudovaní má Vilém z Pernštejna, ktorý nechal tento skvost postaviť v 15. storočí.

Veľmi pekné zábery zámku

V 19. storočí bol zámok kompletne prebudovaný v romantickom štýle podľa vzoru kráľovského zámku Windsor. Je obklopený krásnym parkom, v interiéri môžu návštevníci obdivovať krásne drevorezby.

Rybník Bezdrev

Iba 2 km od Hlubokej nájdete rybník Bezdrev. Veľkosťou sa zaraďuje medzi najväčšie v Česku, podľa objemu produkcie rýb mu momentálne patrí dokonca prvá priečka. Najväčšie zastúpenie tu má kapor, žijú tu však napríklad aj šťuky a sumce. Počas leta je rybník vhodný na rekreáciu a vodné športy.

Ako vybrať ubytovanie?

Mesto je zvyknuté na veľký záujem turistov. Vďaka tomu sa tu nachádza dostatok kvalitných ubytovacích zariadení. Pokiaľ by ste však nenašli vyhovujúci hotel (alebo keby boli všetky obsadené), odporúčame vyhľadať nocľah v blízkych mestečkách, kde o ubytovanie taktiež nie je núdza. Hotely a penzióny odporúčame vyhľadávať cez rezervačný systém.

Tipy na hotely v Hlubokej nad Vltavou

Veľmi pozitívne ohlasy a férové ceny má štvorhviezdičkové zariadenie Restaurant Pension L-Club. Nachádza sa približne 5 minút chôdze od spomínaného zámku. Penzión má vynikajúce napojenie na verejnú dopravu, v bezprostrednej blízkosti je autobusová zastávka. Súčasťou príjemne zariadených izieb je vlastná kúpeľňa. Počas priaznivého počasia môžu hostia využiť bazén, k dispozícii je aj sauna. V areáli sa nachádza reštaurácia, v ktorej sa podávajú špeciality z diviny a rýb. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie na súkromnom parkovisku je tiež zdarma. V cene pobytu sú raňajky. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte počas leta od 63€/noc.

V meste sa nachádza dokonca aj päťhviezdičkový hotel, ktorý nesie názov Relaxační a regenerační centrum. Ako už vyplýva z jeho názvu, súčasťou tohto luxusného hotela je okrem iného aj wellness centrum. Počas letnej sezóny tu za dvojlôžkovú izbu zaplatíte aj 200€/noc.

6033_hluboka_nad_vltavou_24.09.11_21

Objednať ubytovanie v Hlubokej nad Vltavou!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *