Capri je vhodným miestom pre kvalitnú dovolenku

Publikované mar 27, 2014 v kategórii Taliansko

Capri je vhodným miestom pre kvalitnú dovolenku

Na Capri zvykli chodiť dovolenkovať už starí Rimania. Situácia sa nezmenila ani dnes, ostrov patrí medzi vyhľadávané talianske turistické letoviská. Obľubuje ho prevažne solventnejšia klientela, stretnúť tu môžete rôzne svetoznáme celebrity.

Pokiaľ sa sem chystáte vycestovať na vlastnú päsť, budete potrebovať letenky a ubytovanie. Letecky sa môžete do blízkeho Neapolu, kam zvyknú lietať aj nízkonákladovky. Ubytovanie sa dá ľahko vybaviť cez rezervačné systémy.

Ako sa sem dostať?

Užitočné informácie nájdete na oficiálnom webe capri.com. Spomínajú tam aj letisko v Ríme, ktoré je od Capri pomerne ďaleko (250 km). Z letiska sa však na ostrov dá dostať do troch hodín. Oveľa jednoduchším riešením je zohnať letenku do spomínaného Neapola, kam však aerolínie lietajú menej často.

Pozor – počas väčšiny roka je zakázané prísť na Capri s autom alebo motorkou. Je to možné iba počas obdobia od novembra do apríla, čiže mimo hlavnej sezóny. Ostrov má však veľmi dobre vybudovanú sieť verejnej dopravy.

Čo sa oplatí navštíviť?

Väčšina dovolenkárov cestuje do Talianska kvôli plážam a kúpaniu v mori. Pobrežie ostrova je dosť členité, prevažujú tu malé zátoky tvorené kamienkami. Medzi najznámejšie pláže patrí Marina Piccola (na juhu ostrova) a Bagni di Tiberio (na severe). Vstup na známe pláže je väčšinou spoplatnený.

Krátky sprievodca ostrovom

Capri sa môže pochváliť bujnou vegetáciou, návštevníkov láka aj množstvo jaskýň. Pozornosť púta napríklad 30 metrov vysoká jaskyňa Grotta Azzurra. Ďalšou atrakciou je Monte Solaro, najvyšší vrch na ostrove (589 metrov nad morom), z ktorého sa Vám naskytne veľmi pekný výhľad.

Kde sa ubytovať?

Ubytovanie na Capri poskytujú prevažne hotely a B&B zariadenia, ceny nocľahu sú však na celom ostrove pomerne vysoké. Medzi cenovo prístupnejšie objekty patrí B&B La Guardia. Zo svojich izieb si môžete vychutnať výhľad na more, ku plážam sa dostanete do 10 minút chôdze. Zariadenie má veľmi pozitívne hodnotenia, predošlí hostia chvália výborný prístup majiteľa, ktorý ochotne pomôže s čímkoľvek. Už po príchode Vás uvíta s fľašou vína a drobným občerstvením zo záhrady. Hostia majú k dispozícii bazén a slnečníky. Izby sú veľmi príjemne zariadené, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa. Wi-Fi aj parkovanie sú zdarma, v cene pobytu sú raňajky v talianskom štýle. Ich súčasťou sú croissanty, počas priaznivého počasia si ich môžete vychutnať na terase. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie hostí si neváhajte prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

capri-3-654941-m

Objednať ubytovanie na Capri!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *