Tatabánya sa môže pochváliť hlavne kúpeľmi

Publikované aug 21, 2014 v kategórii Maďarsko

Tatabánya sa môže pochváliť hlavne kúpeľmi

Maďarská Tatabánya je hlavným mestom Komárňansko-ostrihomskej župy. Je dobre dostupná aj pre návštevníkov zo Slovenska, leží približne 40 km od Komárna. Cestujú sem hlavne kvôli kúpeľom Gyémánt (Diamant).

Tatabánya vznikla v roku 1947 ako banícka kolónia. Názov je odvodený od slov „Tata“ (názov mesta v blízkosti) a „banya“ (baňa). Najvýznamnejšou pamiatkou je bronzová plastika bájneho vtáka Turula.

Kúpele Gyémánt (Diamant)

Kúpele a aquapark majú otvorené brány počas celého roka. V letnej sezóne je otvorené kúpalisko v krásnej prírode. K dispozícii je 5 bazénov, tobogány, veľké detské ihrisko, športové ihriská a bezplatné ležadlá. Teplota vody je regulovaná a počas nepriaznivého počasia sa zohrieva.

Celodenný vstup do kúpeľov pre dospelú osobu stojí 2650 HUF (približne 8,8€). Deti, študenti a dôchodci platia 1850 HUF (6,2€). Ušetriť môžete kúpou rodinnej vstupenky.

Ďalších 7 krytých kúpeľov, množstvo atrakcií (aj vnútorné tobogány), saunový svet (saunové nálevy) a širokú ponuku procedúr (hlavne rôzne masáže) nájdete vo vnútornom areáli kúpeľov. Pre deti sú pripravené detské bazény, dom hračiek, miestnosti na prebaľovanie a miestnosť na kojenie. O ich bezpečnosť a zábavu sa stará tím animátorov.

Spoľahlivý hotel a penzión

Pozitívne hodnotenia má trojhviezdičkový Hotel Árpád s polohou v centre Tatabánye. Ubytovaní hostia majú okrem iného k dispozícii aj saunu a posilňovňu. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky. V celom areáli je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie, samozrejmosťou je aj parkovisko. Klimatizované izby sú vybavené kúpeľňou, minibarom, pracovným stolom, trezorom a káblovou TV. Skúsenosti predošlých hostí a aktuálne možností rezervácie si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela.

Kúpanie na videu

Cenovo výhodné ubytovanie ponúka penzión Vadvirág Vendéglő és Panzió, ktorý je situovaný približne 3 km od kúpeľov. Obklopuje ho záhrada s terasou a grilom, súčasťou areálu je aj detské ihrisko a reštaurácia so špecialitami maďarskej kuchyne. Raňajky sú spoplatnené, zdarma je však dostupné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Vybrať si môžete medzi priestrannými izbami a apartmánmi. Všetky ubytovacie jednotky sú odhlučnené a majú výhľad do záhrady. Nechýba ani kúpeľňa so sprchovým kútom, TV, kúrenie a minibar. Apartmány majú aj kuchynku s jedálenským kútom a vaňu. Po kliknutí na názov penziónu si môžete zobraziť fotky a recenzie predchádzajúcich návštevníkov.

17967828

Objednať ubytovanie v Tatabányi!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *