Tipy na pláže a apartmány v čiernohorskom letovisku Ulcinj

Publikované feb 2, 2014 v kategórii Čierna Hora

Tipy na pláže a apartmány v čiernohorskom letovisku Ulcinj

Niektorí dovolenkári sa v lete zvyknú rozhodovať medzi dvoma destináciami – Chorvátsko a Čierna Hora. Tieto krajiny sú dosť podobné, majú aj rovnaké Jadranské more. Podľa niektorých názorov sú však čiernohorské pláže oveľa krajšie.

Najjužnejšie položenou turistickou destináciou v Čiernej Hore je Ulcinj. Toto prístavné mestečko sa nachádza len 15 km od hraníc s Albánskom, väčšina obyvateľstva je moslimského vierovyznania.

Čo sa tu oplatí vidieť?

Hlavným lákadlom sú samozrejme pláže. Keď Vás však prestane baviť vylihovanie na pláži, určite sa radi pôjdete poprechádzať po meste, prípadne si prezriete rôzne pamätihodnosti. V starom meste môžete obdivovať hradby vybudované Ilýrmi, ktorí založili Ulcinj približne 2500 rokov dozadu.

HD zábery z Ulcinju

Priamo v meste sa nachádza „Malá pláž“. Dosahuje dĺžku 600 metrov, tvorí ju farebná piesok. Je obklopená plážovými barmi, reštauráciami a kaviarňami. Blízko mesta sa smerom k hranici s Albánskom rozprestiera najznámejšia „Veľká pláž“. Je 13 km dlhá a dostatočne široká. Vďaka pozvoľnému vstupu do mora je ideálna pre rodiny s deťmi. Vyhľadávajú ju aj ľudia s ochoreniami pohybového ústrojenstva, tvorí ju totiž liečivý piesok, ktorý obsahuje rôzne minerály (napríklad jód).

Kde sa ubytovať?

Okolie Ulcinju tvoria polia, miestni obyvatelia sa živia prevažne poľnohospodárstvom. Pestujú olivovník, citrusy, alebo napríklad granátové jablká. Pre niektorých sú však zdrojom obživy služby v oblasti cestovného ruchu, napríklad poskytovanie apartmánov na prenájom. Kompletný prehľad apartmánov a hotelov v Ulcinje nájdete na stránkach rezervačných systémov, nižšie Vám prinášame tipy na overené zariadenia.

Apartmány s najlepšími hodnoteniami

Predošlí návštevníci si veľmi pochvaľujú trojhviezdičkové Apartments Pasha. Vo svojich recenziách spomínajú pokojné prostredie, vynikajúcich majiteľov (dá sa dohovoriť po anglicky) a priestrannosť apartmánov. Veľkou výhodou je aj poloha, spomínaná Veľká pláž je vo vzdialenosti iba 1 km. Zariadenie obklopuje priestranná záhrada s posedením, súčasťou areálu je reštaurácia. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované, v cene pobytu sú raňajky. Súčasťou apartmánov je balkón, obývačka s posedením a TV s plochou obrazovkou, kuchynka s jedálňou, vlastná kúpeľňa a viacero spální (maximálna kapacita je 8 osôb). K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie, povolené je dokonca aj ubytovanie s domácim miláčikom. Recenzie hostí a aktuálne ceny ubytovania si neváhajte zobraziť po kliknutí na odkaz vyššie.

7 km od Ulcinju sa nachádzajú Apartments Dalila, ktoré majú taktiež veľmi pozitívne hodnotenia od predošlých hostí. Napriek vzdialenosti od mesta je poloha veľmi výhodná, len niekoľko metrov od zariadenia nájdete piesočnaté pláže Noki a Bonita. V okolí je kopa reštaurácii, obchodov a barov. Priateľskí majitelia sú ochotní pomôcť s čímkoľvek, či už ide o výlety do okolia, alebo požičanie auta. Súčasťou všetkých ubytovacích jednotiek (štúdiá a apartmány) je terasa s výhľadom do záhrady, klimatizácia a odhlučnenie. Samozrejmosťou je plne vybavená kuchyňa s jedálňou, kúpeľňa, obývačka s TV a gril. Hostia môžu využívať Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie (bezplatné). Kliknutím na názov apartmánov (odkaz vyššie) si môžete prezrieť ceny ubytovania a hodnotenia predchádzajúcich návštevníkov.

ulcinj-stari-del-mesta

Objednať ubytovanie v Ulcinji!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *