Maďarský Tiszafüred pri jazere Tisza

Publikované aug 2, 2014 v kategórii Maďarsko

Maďarský Tiszafüred pri jazere Tisza

Druhé najväčšie jazero v Maďarsku nesie názov Tisza. Hojne navštevované je najmä v letnej sezóne, návštevníkom ponúka možnosti na relax a rôzne športy. Leží v mieste prieniku rieky Tisza do Veľkej maďarskej nížiny.

Najväčším mestom okolitého regiónu je Tiszafüred. Okrem jazera púta pozornosť aj termálnym kúpaliskom. Ubytovať sa môžete v niekoľkých hoteloch, penziónoch a kempoch. Na konci článku nájdete overené tipy.

Aktivity na jazere Tisza

Atraktívne jazero s množstvom vegetácie a živočíchov (na severnom pobreží je dokonca chránená vtáčia rezervácia) patrí do Národného parku Hortobágy, ktorý je od roku 1999 zapísaný na zozname UNESCO. Turisti sem cestujú za kúpaním (voľne prístupné piesočnaté pláže), turistikou, rybolovom a množstvom ďalších aktivít. Okolo jazera vedú cyklotrasy, samozrejmosťou sú aj vodné športy (vodné skútre, vodné lyžovanie, člnkovanie). Viac informácii je na oficiálnom webe, ktorý je dostupný aj v slovenskom jazyku.

Pár záberov

Atrakcie a termálne kúpalisko

Prvé zmienky o meste Tiszafüred pochádzajú z roku 1273, kedy bolo známe ako biskupská rybárska dedina s názvom Fyred Villa. Po búrlivej stredovekej histórii (dlhá okupácia mesta Turkami) prišli pokojnejšie časy. Spomienkou na 18. storočia je barokový kostol, v 20. storočí bol postavený kaštieľ Kemény s kaštieľskym parkom.

Vstup na kúpalisko pre dospelého stojí 770 HUF (2,5€). Deti do 18 rokov a dôchodcovia platia 600 HUF (2€). Deti do 4 rokov majú vstup zdarma.

Termálne kúpalisko leží v tesnej blízkosti jazera. Využíva sa v ňom termálna voda, ktorá je prospešná pri liečbe pohybových a reumatických ochorení. Pozitívne účinky má aj pri regenerácii organizmu, poúrazových rehabilitáciách a gynekologických problémoch. K dispozícii je niekoľko bazénov.

Kde sa oplatí ubytovať?

Výborné hodnotenia má štvorhviezdičkový Tisza Balneum Hotel, situovaný na polostrove na brehu jazera. Krásne prostredie, hotel obklopuje udržiavaná záhrada. Predošlí hostia chvália aj ústretový personál, výbornú kuchyňu a veľké hotelové kúpeľné centrum. V ňom môžete využívať bazény (plnené vodou z vlastného termálneho prameňa), vírivku, fínsku saunu, parný kúpeľ a posilňovňu. Dámy uvítajú salón krásy a rôzne skrášľovacie procedúry. V hotelovej reštaurácii si okrem vynikajúcich jedál môžete dopriať aj kvalitné vína z hotelových pivníc (niektoré z nich vyrába priamo hotel). V cene pobytu je polpenzia, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie a súkromné parkovisko. Klimatizované izby sú elegantne zariadené, povinnou výbavou je balkón. Nechýba ani TV, kúpeľňa s vaňou, trezor a minibar. Aktuálne ceny ubytovania a možnosti rezervácie si neváhajte prezrieť kliknutím na názov hotela.

water-lily-1264094-m

Objednať ubytovanie v Tiszafürede!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *