Innsbruck

Publikované júl 24, 2013 v kategórii Rakúsko

Innsbruck

Innsbruck sa nachádza v západnej časti Rakúska, je hlavným mestom spolkovej republiky Tirolsko. Počas zimy láka návštevníkov na množstvo kvalitných lyžiarskych stredísk v oblasti, počas leta je okolie ideálne na turistiku.

Obrovskou výhodou mesta je poloha. Zo všetkých strán je doslova „objímaný“ Alpami. Najkrajší výhľad na mesto ponúka stanica Seegrube, ktorá je vo výške 2000 metrov nad morom.

Popularita a význam Innsbrucku začal stúpať po rokoch 1964 a 1976, kedy sa tu konali zimné olympijské hry. Dôležité športové podujatia sa tu konajú pravidelne, najmä počas zimnej sezóny.

Tip na výlet – 60 km od mesta sa nachádza ľadovec Hintertux. Je jediným miestom v Rakúsku, kde je možné lyžovať počas celého roka.

Ak zatúžite vidieť miestne pamiatky, určite navštívte Goldenes Dachl. Táto „zlatá strecha“ patrí medzi dominanty mesta, nechal ju postaviť cisár Maximilián I. v 15. storočí.

Letisko Innsbruck je najväčším v západnej časti krajiny. Je vzdialené len 4 km od centra mesta. Medzi letiskom a hlavnou stanicou premáva každých 15 minút autobus s označením F.

Krásy mesta Innsbruck

Väčšina návštevníkov tu zvykne prespať aspoň na jednu noc. Ubytovanie poskytuje množstvo hotelov a penziónov, ktoré sú dostupné k okamžitej rezervácii cez rezervačné systémy.

V centre mesta sa nachádza dvojhviezdičkový Pension Stoi. Od hlavnej stanice je vzdialený len 3 minúty chôdze. Penzión ma prevažne pozitívne ohlasy, patrí medzi známe miestne ubytovacie zariadenia. Izby sú jednoducho zariadené, niektoré majú vlastnú kúpeľňu. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Príjemný a ochotný personál. Za noc pre dvoch zaplatíte od 68€.

Trojhviezdičkový Hotel Happ sa nachádza v centre historického mesta, len niekoľko krokov od spomínanej pamiatky Goldenes Dachl. Ďalšie pamätihodnosti a turistické atrakcie sú tiež v pešej dostupnosti. Izby sú príjemne zariadené, ich súčasťou je vlastná kúpeľňa. V hotelovej reštaurácii sa servírujú tradičné oblastné špeciality. V cene pobytu sú raňajky vo forme bohatých bufetových stolov. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Nocľah pre dvoch stojí od 75€.

Navštívili ste už niekedy Innsbruck? O svoje skúsenosti s mestom a miestnymi hotelmi sa môžete podeliť v komentároch nižšie.

953248_untitled

Objednať ubytovanie v Innsbrucku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

2 Komentáre

  1. dobry hladam v innsbrucku a vblizkom okoli lacny pension na zajtra na 1noc viete poradit prosim?

  2. Dobrý hľadám lacné ubytovanie v penzione v okolí innsbrucku pre mňa a kamaratku max. 5 noci
    V období 28.3.2016 ideálne 20 eur/noc
    Neviete mi niekto poradiť?
    Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *