Prírodné bohatstvo dolnorakúskeho Lunz am See

Publikované aug 26, 2014 v kategórii Rakúsko

Prírodné bohatstvo dolnorakúskeho Lunz am See

Jedným z vhodných miest na vychutnanie prírodných krás Dolného Rakúska je malé mestečko Lunz am See. Leží približne 30 km od známeho pútnického miesta Mariazell, kde sa zvyknú konať veľké vianočné trhy.

V zime sem dovolenkári cestujú za lyžovačkou a zimnými športami, v lete je lákadlom krásne jazero. Oblasť je ideálna na pešiu turistiku v horách, cykloturistiku a množstvo ďalších aktivít.

Jazero Lunzer

Pri obci leží stredne veľké jazero s dĺžkou 1,8 km a šírkou 0,6 km. V najhlbších miestach dosahuje hĺbku až 33 metrov. Nadmorská výška je 608 metrov, scenériu malebného horského jazera dotvárajú okolité kopce s hustými lesmi. Žije tu množstvo rýb, kvôli čomu je jazero atraktívne medzi rybármi. Na východnej strane je požičovňa lodiek, reštaurácie a veľké spoplatnené parkovisko.

Letné i zimné zábery

Návštevou jazera v letnom období spojíte relax v prírode s kultúrnym zážitkom. Na severnom brehu je totiž vytvorené javisko plávajúce na vode a koná sa tu festival. Trvá tri týždne, vystúpenia prebiehajú každý večer.

Kde sa lyžovať?

V okruhu 15 km je vybudovaných viacero lyžiarskych stredísk. Populárny je najmä vrch Hochkar, na ktorom je vybudované najväčšie lyžiarske stredisko Dolného Rakúska (k dispozícii je 19 km zjazdoviek). Pomerne blízko (12 km) je aj obec Lackenhof. Leží pod vrchom Ötscher (1893 metrov nad morom) a je ideálnym miestom na lyžovačku pre rodiny s deťmi.

Priamo v Lunz am See je stredisko Maiszinken. Slnečné miesto vysoko nad jazerom ponúka necelých 5 km zjazdoviek (2 km modré, 2 km červené, 1 km čierne). Vhodné aj pre úplných začiatočníkov. Pre bežkárov sú pripravené dráhy s celkovou dĺžkou 7 km.

Tip na ubytovanie

Veľmi dobré ohlasy má Landhotel Zellerhof. Pôvodne pútnický hostinec v centre Lunz am See sa prerobil na trojhviezdičkový hotel s polohou 400 metrov od jazera. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovisko. Súčasťou hotela je reštaurácia, bar, miestnosť s krbom a zimná záhrada. Hostia môžu využiť požičovňu bicyklov. Priestranné ubytovacie jednotky sú veľmi dobre vybavené. Samozrejmosťou je balkón s výhľadom na hory, TV s plochou obrazovkou, kúrenie a kúpeľňa s vaňou. Aktuálne ceny ubytovania a možnosti rezervácie si neváhajte prezrieť kliknutím na názov zariadenia.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Lunz am See!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *