Vinárske letovisko Žuljana žije aj cestovným ruchom

Publikované máj 10, 2014 v kategórii Chorvátsko

Vinárske letovisko Žuljana žije aj cestovným ruchom

Príjemným miestom na trávenie pokojnej dovolenky na chorvátskom polostrove Pelješac je malá prístavná obec Žuljana na južnom pobreží. Má členité pobrežie, krásnu pláž a bohatú vegetáciu.

Žuljana je známa poľnohospodárstvom, z tohto územia pochádzajú obľúbené vína Žuljana a Sveta Ana. Zdrojom obživy je aj rybolov a cestovný ruch, na konci článku ponúkame tipy na miestne apartmány.

Atrakcie a pamiatky

Dôvodom pre dovolenku v Chorvátsku je pre väčšinu návštevníkov prímorská poloha. Popri kúpaní a opaľovaní si však niektorí radi prezrú aj miestne pamiatky. Žiadne významné pamätihodnosti sa tu bohužiaľ nenachádzajú, prezrieť si však môžete niektoré sakrálne stavby – napríklad barokový kostol svätého Martina a kostol svätej Juliány.

Zábery z letnej dovolenky

Voľný čas môžete využiť aj na turistiku v okolitých kopcoch. Na juhu je napríklad vrch svätého Ivana s nadmorskou výškou 469 metrov. Odmenou za výstup je krásny výhľad na ostrov Mljet.

Kde sa kúpať?

Takmer nedotknutá príroda, veľmi slané a čisté more, jedno z najčistejších ovzduší v Európe s priaznivými účinkami na organizmus a jedna z najkrajších pláží v oblasti s názvom Vucine. Tvoria ju drobné kamienky a piesok. Je vhodná aj pre menšie deti, vstup do mora je pozvoľný. V okolí je niekoľko ďalších malých príjemných pláží, napríklad Kremena a Grdni Do. Samozrejmosťou je krištáľovo čisté more a borovicové lesy siahajúce až k brehu.

Tip na apartmán

Klasické izby aj priestranné apartmány nájdete v trojhviezdičkovom zariadení Apartments Family Magazin. Leží len 50 metrov od pláže, v blízkosti je aj reštaurácia a obchod s potravinami. Hostia majú k dispozícii gril, okolie je ideálne na rôzne športové aktivity. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ubytovacie jednotky sú veľmi dobre zariadené, ceny sú férové. Prezrieť si ich môžete po kliknutí na názov apartmánov (predošlý odkaz). Samozrejmosťou je klimatizácia, zariadený balkón s výhľadom na hory, TV a kúpeľňa so sprchovým kútom. Súčasťou apartmánov je aj kuchynka s jedálenským kútom, pohodlné veľké postele a jedna alebo dve spálne.

big_13_01

Objednať ubytovanie v Žuljane!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *