Záhrady a atrakcie v rakúskom Tullne

Publikované júl 13, 2014 v kategórii Rakúsko

Záhrady a atrakcie v rakúskom Tullne

Dolné Rakúsko je pre slovenských turistov lákavou oblasťou na rôzne pobyty a výlety. Jedným z obľúbených mestečiek je Tulln an der Donau, situovaný zhruba 120 km od Bratislavy a len 45 km od Viedne.

Mesto na južnom brehu Dunaja charakterizujú záhrady a cyklistika, pozdĺž rieky prechádza jedna z najznámejších cyklotrás v Európe. Obdivovať tu môžete aj historické pamätihodnosti a múzeá.

Výstava kvetov

Stála výstava kvetov s názvom Die Garten Tulln sa pýši titulom najväčšej výstavy svojho druhu v strednej Európe – zaberá 50 hektárov a zvykne prilákať 100 000 návštevníkov ročne. Nejedná sa o totiž o výstavu pre expertov, je určená pre široké masy milovníkov prírody. Tvorí ju viac ako 40 tématických záhrad a rôznych ďalších atrakcií, návštevníci si okrem inšpirácie môžu odniesť aj kvety do vlastnej záhradky.

Vstup pre dospelého zvykne stáť 11€ (pre skupiny 9€/osoba). Za deti od 6 do 15 rokov sa platí 2€ (mladšie majú vstup zdarma).

Slovenské cestovné kancelárie sem zvyknú organizovať zájazdy koncom augusta, kedy je o výstavu najväčší záujem a koná sa tu špeciálny program. Dopraviť sa sem môžete autobusom, z Bratislavy dokonca aj loďou.

Tipy na ďalšie atrakcie

Tulln je rodiskom známeho maliara menom Egon Schiele, v centre mesta sa nachádza jeho múzeum s desiatkami originálnych obrazov. Neďaleko je farný kostol sv. Štefana (pôvodne románsky, neskôr goticky prestavaný a barokovo upravovaný). Pozornosť púta veža z 3. storočia, ktorá je spomienkou na rímsku nadvládu v dávnych časoch. Viac sa o histórii Tullnu môžete dozvedieť v komplexe Tullner Museen na námestí Minoritenplatz.

Tipy na ubytovanie

Slovenskí návštevníci sa zvyknú ubytovať v zariadení B&B Hotel Römerhof, ktoré sa nachádza približne 800 metrov od centra a len niekoľko krokov od rieky. Pochvaľujú si prístup personálu, čistotu izieb, bohaté raňajky a nízke ceny. Všetky recenzie zobrazíte po kliknutí na predošlý odkaz. K dispozícii je požičovňa bicyklov a parkovisko, nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet. Súčasťou izieb je kúrenie, kúpeľňa a TV. Vo všeobecnosti však celkové hodnotenia nie sú príliš pozitívne a preto skôr odporúčame zariadenie nižšie (vyššia kvalita za rovnakú cenu).

16 minút záberov na videu

5 minút chôdze od centra mesta a cyklotrás pri Dunaji leží Junges Hotel Tulln. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Priamo pred hotelom sa nachádza autobusová zastávka, v blízkom okolí je k dispozícii vnútorný bazén so saunou (trochu ďalej je aj verejné kúpalisko). Príjemne zariadené izby majú vlastnú kúpeľňu, kúrenie a TV s plochou obrazovkou. Aktuálne možnosti rezervácie zobrazíte kliknutím na názov hotela.

tulln1-e1342788148376

Objednať ubytovanie v Tullne!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *