Pamiatky, pláže a apartmány v starobylom Trogire

Publikované jan 19, 2014 v kategórii Chorvátsko

Pamiatky, pláže a apartmány v starobylom Trogire

Ak sa zaujímate o dovolenkové destinácie v Chorvátsku, s najväčšou pravdepodobnosťou ste už počuli o Trogire. Ide o starobylé prístavné mestečko, ležiace 27 km od Splitu pri Jadranskej magistrále. Vďaka zdvíhaciemu mostu je prepojený s ostrovom Čiovo.

Mesto sa vďaka bohatej histórii môže pochváliť množstvom pamiatok, esom v rukáve je však prímorská poloha a pláže. Vybrať si môžete spomedzi dostatočne širokej ponuky ubytovania, nižšie sa pozrieme na overené zariadenia.

Aké pamiatky sa oplatí vidieť?

O význame miestnych pamätihodností svedčí napríklad fakt, že historické centrum mesta bolo v roku 1997 zapísané na zoznam UNESCO. Ak náhodou patríte medzi tých dovolenkárov, ktorý celý pobyt preležia na pláži, skúste urobiť výnimku a prezrieť si aspoň túto časť Trogiru.

HD zábery Trogiru

Staré jadro obklopujú pozostatky stredovekého opevnenia – napríklad pevnosť Kamerlengo, obranná veža sv. Marka, Morská brána a Pevninská brána. Dominantou mesta je románska katedrála sv. Vavrinca, ktorá bola rekonštruovaná v roku 2006. Zaujímavé pamiatky sú aj na blízkom Národnom námestí.

Kde sa kúpať?

Známe mestské kúpalisko sa nachádza na brehoch spomínaného ostrova Čiovo, ktorý administratívne spadá pod Trogir. Nájdete ho v zátoke Saldun, pláž je tvorená kamienkami. V okolí sa nachádzajú ďalšie pláže, prípadne sa môžete vybrať do okolitých letovísk (napríklad smerom k Seget Donji). Väčšinu obklopuje bujná vegetácia, ktorá počas vysokých teplôt poskytuje príjemný tieň.

Známe apartmánové zariadenia

Pri prezeraní ubytovacích zariadení odporúčame dôkladne prečítať hodnotenia a recenzie od predošlých hostí. Výnimočne pozitívne hodnotenia má štvorhviezdičková Villa Life. Návštevníci vo svojich recenziách chvália skvelé vybavenie a čistotu apartmánov, blízkosť obchodu s potravinami a priateľský personál. Do historického centra sa dostanete pohodlne pešo, je vzdialené 300 metrov. Najbližšia pláž je vo vzdialenosti 800 metrov, v okolí je viacero ďalších pláží. Všetky apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je balkón s výhľadom na mesto. Samozrejmosťou je plne zariadená kuchyňa s jedálenským kútom a kúpeľňa so sprchou. V obývačke nechýba posedenie a TV. Príjemným prekvapením sú extra veľké pohodlné postele. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie si neváhajte zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

Veľmi pozitívne ohlasy majú aj trojhviezdičkové Apartments Kasalo. Milý personál, dobrá vybavenosť apartmánov, blízkosť historického centra, vonkajší bazén. K najbližším plážam sa dostanete za 5 minút chôdze, v podobnej vzdialenosti je aj centrum Trogiru. Všetky apartmány sú klimatizované a majú balkón s výhľadom na more. Samozrejmou výbavou je kuchynka s jedálňou a kúpeľňa, v obývačke je posedenie a TV. Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovisko sú bezplatné. Kontakt nájdete po kliknutí na názov apartmánov.

trogir-croatia-4-716662-m

Objednať ubytovanie v Trogire!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *