Krásne pláže a ďalšie atrakcie Supetaru

Publikované mar 7, 2014 v kategórii Chorvátsko

Krásne pláže a ďalšie atrakcie Supetaru

Prístav a najväčšie letovisko ostrova Brač. Supetar je obľúbený medzi dovolenkármi z viacerých dôvodov. Hlavným lákadlom sú krásne pláže a výhodná pobrežná poloha.

Veľký podiel na spokojnosti s dovolenkou má ubytovanie, ktoré si treba radšej dôkladne vybrať. V dnešnej dobe si cez rezervačné systémy môžete prezrieť širokú ponuku, pri každom zariadení sú hodnotenia hostí. Na konci článku poskytneme tipy na apartmány.

Turistické atrakcie

Supetar má bohatú históriu, osídlený už bol v antickej dobe. Významnejšie zachované pamiatky však pochádzajú z posledných storočí. Hlavnou sakrálnou pamätihodnosťou je farný kostol z 18. storočia, ktorý bol postavený na zbytkoch pôvodnej stredovekej baziliky. Vďaka výbornej polohe môžete podnikať rôzne výlety do okolia.

Zábery zo Supetaru

Návštevníkov však zaujímajú predovšetkým pláže. Niektoré sú dokonca vďaka svojej kvalite vyznamenané modrou vlajkou. Miestne pláže sú tvorené kamienkami, more má niekedy piesočnaté dno. Vstup je veľmi pozvoľný, vďaka čomu je vhodná aj pre rodiny s menšími deťmi. Príjemný tieň vytvára okolitá vegetácia, najmä borovicové lesy. Spomínaná pláž s modrou vlajkou sa volá Tri mosta, nachádza sa v západnej časti mesta pri hotelovom komplexe. Ďalšie pláže nájdete smerom na západ pri osade Mirca a východným smerom pri osade Splitska.

Tipy na overené apartmány

Predchádzajú hostia boli veľmi spokojní s trojhviezdičkovým zariadením Apartments Mery. Obklopuje ho veľká záhrada s bazénom, pláž je vo vzdialenosti len 150 metrov. V priaznivom počasí je tu možné grilovať. V blízkosti je veľké rekreačné centrum s tenisovými kurtami, futbalovým ihriskom a wellnessom. Všetky apartmány sú klimatizované a odhlučnené, ich súčasťou je zariadená terasa s výhľadom na more. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom. Niektoré majú viacero spální. Hostia majú k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie zdarma na súkromnom parkovisku. Viac info, recenzie hostí a aktuálne ceny ubytovania nájdete po kliknutí na odkaz vyššie.

Veľmi dobré hodnotenia má aj trojhviezdičková Villa Misura, nachádzajúca sa v dedinke Splitska pri Supetare. Hostia majú výhľad na more alebo do okolitej záhrady, pláž je vo vzdialenosti 200 metrov. Súčasťou zariadenia je požičovňa bicyklov, vďaka ktorým môžete pohodlne spoznávať okolie. Všetky ubytovacie jednotky (izby, štúdiá, apartmány) sú klimatizované, v cene pobytu sú raňajky. Súčasťou apartmánov je vlastná kuchyňa, základnou výbavou všetkých jednotiek je vlastná kúpeľňa. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Pre aktuálne ceny (veľmi výhodné) kliknite na odkaz vyššie.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Supetare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *