Dôvody pre dovolenku v chorvátskom Sevide

Publikované dec 21, 2013 v kategórii Chorvátsko

Dôvody pre dovolenku v chorvátskom Sevide

Chorvátsky Sevid je pokojná malá dedinka, obľúbená medzi dovolenkármi. Nachádza sa na Trogirskej riviére (21 km od Trogiru a 40 km od Splitu).

Miestni obyvatelia si na seba zarábajú poľnohospodárstvom (olivy, vinič), rybolovom a cestovným ruchom. Mesto chráni „Sveti Vid“, ktorému tu kedysi postavili aj kostolík (dnes môžete vidieť už len pozostatky).

Prečo ísť na dovolenku do Sevidu?

Mnohí návštevníci označujú Sevid ako „mesto nedotknutej krásy“, prípadne „slnečný a relaxačný kútik Dalmácie“. Návštevníkov očarí krištáľovo čisté more, mierna a pokojná atmosféra, veľmi príjemné pláže. V miestnych reštauráciách si môžete pochutnať na tradičných sevidských špecialitách, ako napríklad dalmátsky pršut, ovčí syr a nesmierne chutné jahňacie mäsko (tip – najznámejšou reštauráciou je pivnica Lanterna).

Pár záberov zo Sevidu

Vďaka výhodnej polohe si môžete kedykoľvek urobiť výlet do blízkych známych miest, ako napríklad Šibenik, Trogir a Split. Príjemným spestrením je výstup na horský masív Biokovo, z ktorého je krásny výhľad na niektoré chorvátske ostrovy. Ak sa budete chcieť večer zabaviť, navštívte napríklad blízku Rogoznicu, alebo Primošten.

Tipy na apartmány

Viaceré apartmány v Sevide si môžete ľahko rezervovať na stránkach rezervačných systémov. Len 50 metrov od pláže je situované štvorhviezdičkové zariadenie Apartments Gavran. Reštaurácia a obchod s potravinami sú vo vzdialenosti približne 250 metrov. Všetky apartmány sú klimatizované, samozrejmosťou je balkón s výhľadom na more. Súčasťou všetkých ubytovacích jednotiek je vlastná kúpeľňa so sprchovacím kútom a plne vybavená kuchynka s jedálenským kútom. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, hostia môžu využiť bezplatné parkovisko. Viac info a rezerváciu nájdete cez odkaz vyššie.

90 metrov od pláže stojí trojhviezdičková Villa Gamba. Pre svojich návštevníkov ponúka klimatizované štúdiá a apartmány, ktoré sa okrem balkónu s výhľadom na more môžu pochváliť aj vlastnou kúpeľňou a kuchynkou. K dispozícii je gril. Potraviny, reštaurácie a obchody sú od zariadenia vzdialené 900 metrov. Bezplatné súkromné parkovisko, Wi-Fi pripojenie bohužiaľ chýba. Aktuálne ceny sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

426988

Objednať ubytovanie v Sevide!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *