„Zlá dedina“ Pirovac

Publikované nov 14, 2013 v kategórii Chorvátsko

„Zlá dedina“ Pirovac

20 km od Šibeniku leží malé prístavné letovisko Pirovac. Pôvodne sa toto mestečko volalo Zloselo (zlá dedina), premenovalo sa v roku 1921. Dnes je obľúbenou turistickou destináciou.

Miestni obyvatelia sa živia rybolovom a poľnohospodárstvom (hlavne pestovaním vínnej révy). Počas letnej sezóny poskytujú služby v oblasti cestovného ruchu, vďaka čomu si môžu návštevníci prenajať napríklad apartmán.

Pamätihodnosti a turistické atrakcie

História mesta siaha do 13. storočia. Medzi najstaršie pamätihodnosti patria pozostatky obranných hradieb zo 16. storočia, ktoré boli postavené na ochranu pred nájazdmi Turkov. Nájdu sa tu aj sakrálne pamiatky, napríklad kostol sv. Juraja.

Zábery z dovolenky v Pirovaci

Viacero zaujímavostí sa nachádza aj v okolí. Určite nevynechajte návštevu národného parku Krka, kde môžete obdivovať krásne travertínové vodopády. Príjemným zážitkom je aj návšteva národného parku Kornati. Podľa legendy sú kopou bielych skál, ktoré do vody hodil Boh. Tvorí ho 140 ostrovov, ostrovčekov a skalných útesov.

Vhodné podmienky na kúpanie

Aj Pirovac sa môže pochváliť plážou, ktorá zvykne byť oceňovaná tzv. „modrou vlajkou“ – pláž Lolić. Modrá vlajka je záruka kvalitných služieb a čistého mora. Pekné okruhliakové pláže sa nachádzajú v zátokách Sitnica, Vrulje, Vrilo a Makirina. Posledná menovaná obsahuje aj liečivé bahno.

Dovolenkové video z 2017 od Tomáša Goleja

Tipy na overené apartmány

Najlepšou formou ubytovania pri dovolenke v Chorvátsku sú pre mnohých turistov apartmány. Spomedzi miestnych zariadení majú najlepšie hodnotenie trojhviezdičkové Apartments Klaric. Hostia si pochvaľujú výborného majiteľa, ktorý je veľmi priateľský a dohovorí sa viacerými jazykmi. Apartmány nájdete v tichej časti mesta, 500 metrov od spomínanej pláže Lolić. Sú klimatizované, ich súčasťou je veľká terasa s výhľadom na more. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet, ubytovaní hostia majú k dispozícii aj parkovanie zdarma. Ceny ubytovania sú veľmi výhodné, prezrieť si ich môžete po kliknutí na odkaz vyššie.

Bližšie k pláži (250 metrov) sa nachádza trojhviezdičkové zariadenie Apartments Marijan. V podobnej vzdialenosti je aj najbližšia reštaurácia a obchod s potravinami, v pešej dostupnosti je aj centrum Pirovacu. Apartmány obklopuje záhrada, v ktorej je možné grilovať. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a majú balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka s jedálenským kútom a TV. Bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Aktuálne ceny si môžete prezrieť po kliknutí na odkaz vyššie.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Objednať ubytovanie v Pirovaci!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *