Nenápadná chorvátska obec Marina pri Trogire

Publikované jan 24, 2014 v kategórii Chorvátsko

Nenápadná chorvátska obec Marina pri Trogire

Medzi nenápadné dovolenkové destinácie v Chorvátsku patrí napríklad malá prístavná obec Marina. Leží pri Jadranskej magistrále, je vzdialená 12 km od známejšieho letoviska Trogir. Významnejšou sa stala vďaka vybudovaniu jachtárskeho prístavu.

Marina má chránenú polohu. Rastie tu bujná vegetácia, veľká časť obyvateľov sa živí poľnohospodárstvom (olivovníky, ovocie). Návštevníci si od miestnych zvyknú cez leto prenajímať apartmány (nižšie nájdete tipy na overené zariadenia).

Atrakcie a kúpanie

V 16. storočí bola postavená na obranu pred Turkami mohutná obranná veža, ktorá vďaka svojmu zaujímavému vzhľadu púta pozornosť už na prvý pohľad. Dnes je v nej umiestnený luxusný hotel Marinska kula a reštaurácia. Spomedzi ďalších pamätihodností sa oplatí vidieť napríklad kostol sv. Jána z 15. storočia.

Krátke zábery destinácie

Väčším lákadlom sú však pláže. Na kúpanie v Marine má najlepšie podmienky pekná pláž na južnej strane zálivu. Tvoria ju okruhliaky, obklopujú ju zariadenia s občerstvením. Za ďalšími malými plážami sa oplatí zájsť do okolia.

Kde sa ubytovať?

Apartmánové ubytovanie v Marine a okolí si môžete prezrieť cez rezervačné systémy. Medzi overené zariadenia patria napríklad Apartments Rezic. Predošlí hostia vo svojich recenziách spomínajú veľmi priateľských majiteľov, ktorí sú ochotní pomôcť s čímkoľvek. Za zmienku stojí aj nádherný výhľad na more, blízka pláž na ktorú chodí málo ľudí a krásne čisté more. Všetky priestranné apartmány majú klimatizáciu a veľkú terasu s výhľadom na more. Najväčší má 3 spálne a zmestí sa sem 7 ľudí. Samozrejmou súčasťou je obývačka a TV s plochou obrazovkou, kuchyňa s jedálňou s umývačkou riadu, kúpeľňa a práčka. K dispozícii je bezplatné parkovanie aj pripojenie na internet. Aktuálne ceny ubytovania a recenzie predchádzajúcich návštevníkov si neváhajte zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

200 metrov od mora sú situované trojhviezdičkové Darijan Apartments. Obklopuje ich záhrada s grilom a detským ihriskom. Pláže aj reštaurácie sú v pešej dostupnosti. Apartmány sú klimatizované, ich súčasťou je balkón alebo terasa. Samozrejmou výbavou je kuchynka s jedálenským kútom, kúpeľňa s vaňou a obývačka s posedením a TV. Nechýba ani Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie (zdarma). Viac informácii a ceny ubytovania nájdete kliknutím na názov apartmánov (odkaz vyššie).

Marina,_Hrvatska_004

Objednať ubytovanie v Marine!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *