Ako sa dovolenkuje na chorvátskom ostrove Čiovo?

Publikované apr 12, 2014 v kategórii Chorvátsko

Ako sa dovolenkuje na chorvátskom ostrove Čiovo?

V oblasti strednej Dalmácie sa nachádza ostrov Čiovo. Vďaka zdvíhaciemu mostu je prepojený s pevninou, konkrétne s mestom Trogir (ostrov je jeho administratívnou súčasťou).

Ostrov každé leto navštevuje množstvo dovolenkárov z rôznych kútov Európy. Dôvodom je samozrejme poloha pri Jadranskom mori a príjemné podmienky na kúpanie. Miestni obyvatelia ponúkajú turistom apartmány na prenájom, najviac ich je v časti Okrug Gornji.

Pamiatky a pláže

V Čiove nežije veľa obyvateľov, trvalý pobyt ich tu má iba niekoľko tisíc. Zo stredovekých čias sa tu zachovali rôzne stavby, napríklad kostolík sv. Maura v obci Žedno. Ďalšou sakrálnou pamiatkou je dominikánsky kláštor sv. Kríža v Arbaniji.

Príjemné zábery na more

Návštevníkov však zaujímajú hlavne pláže. Populárne sú napríklad v obciach Gornji a Donji Okrug, tvoria ich okruhliaky a piesok. Medzi menšie zátoky patrí Tatinja, Duga a Movarštica. Na východnom pobreží sú známe zátoky Supetarska a Slatine.

Kde sa ubytovať?

Najviac turistov vyhľadáva časť Okrug Gornji, kde sa nachádza aj najviac apartmánov. Výber zo širokej ponuky uľahčia hodnotenia predošlých návštevníkov na rezervačnom systéme, vďaka ktorým ľahko nájdete kvalitné ubytovacie zariadenia.

2 tipy na overené apartmány

Obzvlásť pozitívne hodnotenie má trojhviezdičkové zariadenie Luna Apartments v časti Okrug Gornji. Hostia chvália výbornú polohu (100 metrov od pláže), milý personál, priestranné ubytovacie jednotky a výhľad na more z balkóna. Súčasťou klimatizovaných apartmánov je aj vlastná kúpeľňa a plne vybavená kuchynka. V obývačke nechýba TV s plochou obrazovkou. Súčasťou areálu je strešná záhrada a veľká terasa s grilom. Hostia majú bezplatne k dispozícii Wi-Fi pripojenie, parkovanie na súkromnom parkovisku a požičovňu bicyklov. Aktuálne ceny a recenzie predošlých návštevníkov si neváhajte prečítať po kliknutí na odkaz vyššie.

Predchádzajúci hostia sú veľmi spokojní aj s trojhviezdičkovou Villa Kovačević. Poloha v obci Okrug Gornji, len 100 metrov od skalnatej pláže. Vo vzdialenosti 500 metrov je neobývaná oblasť s neupravovanými plážami, rušná hlavná pláž je vzdialená necelé 2 km. Všetky klimatizované ubytovacie jednotky (štúdiá a apartmány) sú vybavené balkónom s výhľadom na more, samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a kuchynka so sprchovacím kútom. Nechýba ani bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Veľmi výhodné ceny ubytovania si môžete zobraziť kliknutím na názov zariadenia (odkaz vyššie).

ciovo

Objednať ubytovanie na Čiove!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *