Rakúsky Mallnitz ponúka zimnú lyžovačku a letné športy

Publikované dec 31, 2014 v kategórii Rakúsko

Rakúsky Mallnitz ponúka zimnú lyžovačku a letné športy

Rakúska obec Mollnitz leží v spolkovej republike Korutánsko v nadmorskej výške 1191 metrov, trvalý pobyt tu má necelá tisícka obyvateľov. Jedným z hlavných zdrojov obživy je cestovný ruch.

Krásna príroda v údolí pohoria Vysoké Taury láka množstvo návštevníkov na príjemný pobyt. V zime sa lyžuje na kopci Ankogel (3246 metrov nad morom), v lete je lákadlom turistika a športy.

Lyžovanie v stredisku Mallnitz-Ankogel

Stredisko na Ankogeli nepatrí medzi najväčšie, určite si tu však užijete kvalitnú lyžovačku. Zjazdovky sa rozprestierajú v nadmorskej výške od 1267 po 2636 metrov, z Mallnitzu vedie lanovka až na vrchol. Dokopy tu nájdete 35 km dostatočne širokých svahov (väčšina sú stredne ťažké červené), stredisko je ideálne pre rodiny s deťmi. Vynikajúcim zážitkom je jazda po najdlhšej zjazdovke – má 7 km, vedie z vrcholu až do údolia.

V okolí sa nachádzajú ďalšie lyžiarske strediská, veľkej popularite sa teší ľadovec Mölltal s najvyššou istotou snehu.

O pohodlnú prepravu sa okrem vlekov starajú aj lanovky. Väčšinou je tu dostatok prírodného snehu, v prípade potreby sa využívajú snežné delá. Lyžovačku spríjemnia aj slnečné lúče, južná strana Álp je najslnečnejšou časťou krajiny. V okolí sa nachádzajú bežkárske trate.

Ďalšie aktivity

V Mallnitzi sa nachádza pošta, obchod, supermarket (Billa), množstvo ubytovacích zariadení, reštaurácie, kaviarne, nádražie a krytý plavecký bazén. V letnom období je vyhľadávaný vďaka skvelým podmienkam na mnohé športy – cyklistika, kanoistika, rafting, horolezectvo, športový rybolov.

Overené ubytovacie zariadenia

Nocľah v Mallnitzi poskytujú okrem hotelov hlavne súkromné penzióny a apartmánové zariadenia. Veľmi dobré ohlasy a nízke ceny má trojhviezdičkový Gästehaus Kofler, situovaný 50 metrov od zastávky skibusu (premáva do oboch spomínaných stredísk) a 250 metrov od centra. V blízkom okolí je verejný krytý bazén so saunou (od januára do apríla ich môžu hostia bezplatne využívať), veľké detské ihrisko, tenisové kurty, bežkárska trať a lyžiarska škola. Priamo v zariadení môžu hostia využívať masážne a kozmetické procedúry. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie. Predošlí hostia chvália krásne okolie, príjemný personál a dobré vybavenie ubytovacích jednotiek. Odporúčam prečítať všetky recenzie – stačí kliknúť na predošlý odkaz. Priestranné apartmány majú vlastný balkón, kúrenie, kúpeľňu a kuchyňu s jedálenským kútom.

Množstvo snehu nie je neobvyklé

Dobrou voľbou je aj rodinou prevádzkovaný Pension Jägerhof, ležiaci 5 minút jazdy autom od strediska Ankogel. V blízkom okolí je zastávka bezplatného skibusu a verejný bazén so saunou (v zime vstup zdarma). Ak zostanete aspoň na 2 noci, v cene pobytu je zahrnutá Kärnten Card. Vďaka nej môžete využívať rôzne zľavy na služby a bezplatné vstupy na miestne atrakcie. Penzión obklopuje záhrada s grilom, hostia majú k dispozícii masážne procedúry. Raňajky sú v cene pobytu, samozrejmosťou je bezplatné parkovanie a Wi-Fi. Príjemne zariadené izby sú vybavené balkónom, kúpeľňou (vaňa alebo sprchový kút) a kúrením. Recenzie predchádzajúcich návštevníkov zobrazíte kliknutím na názov penziónu.

frozen-river-873449-m

Objednať ubytovanie pri Mallnitzi!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *