Sprievodca mestom Frýdek-Místek

Publikované okt 10, 2013 v kategórii Česko

Sprievodca mestom Frýdek-Místek

Mesto vo východnej časti Česka, ležiace na rieke Ostravice. Tá je hranicou medzi oblasťou Sliezsko a Morava. Na jednej strane je sliezsky Frýdek, na druhej moravský Místek. V roku 1943 vznikol ich spojením Frýdek-Místek.

Momentálne sa mesto sústredí na strojársky priemysel, je zároveň oblastným centrom vzdelania. Nepatrí medzi dôležité turistické destinácie.

Čo sa tu oplatí vidieť

Frýdek-Místek je zložený z dvoch miest, preto má rôzne veci dvakrát – napríklad dve historické námestia. Na Mariánskom námestí vo Frýdku sa nachádza rímskokatolícka bazilika Navštívenia Panny Márie. Toto pútne miesto bolo dostavané v roku 1777, od roku 1999 je chrám povýšený na baziliku.

Promo video mesta

Na juhozápadnom okraji mesta sa nachádza vodná nádrž Olešná, ktorá sa vybudovala v 20. storočí kvôli nedostatku vody v oblasti. V roku 2006 sa pri nádrži vybudoval Aquapark Olešná, ktorý patrí medzi najväčšie aquaparky v Česku.

Tipy na ubytovanie

Nachádza sa tu viacero hotelov a penziónov. Izbu v nich si môžete ľahko rezervovať prostredníctvom rezervačných systémov.

Výborné hodnotenia má štvorhviezdičkový Afrika Hotel Frýdek-Místek, nachádzajúci sa v centre mesta. Ako už vyplýva z názvu, interiér hotela je zariadený v africkom štýle, na stenách visia rôzne obrázky z tohto kontinentu. Izby sú priestranné, vybavené nábytkom z masívneho dreva. Ich súčasťou je balkón a vlastná kúpeľňa, v ktorej nechýbajú toaletné potreby a župan. Priamo z izby sa Vám môže naskytnúť výhľad na pohorie Beskydy a ich najvyšší vrchol Lysá hora. Hotelová reštaurácia servíruje české aj medzinárodné špeciality. Veľkým lákadlom pre hostí je moderné wellness centrum, kde je pre hostí k dispozícii napríklad sauna, vírivka a posilňovňa. V celom areáli je bezplatné pripojenie na internet, parkovanie je spoplatnené. V cene pobytu sú raňajky. Dvojlôžkovú izbu je možné rezervovať od 69€/noc.

5 minút chôdze od centra mesta sa nachádza zariadenie Asian Relax Club, ponúkajúce výhodné a kvalitné ubytovanie vo Frýdku-Místku. Je zariadený v ázijskom štýle, súčasťou je japonská záhrada a ázijský bar. V areáli zariadenia sú moderné kúpele. Izby sú zariadené farebne a príjemne, nechýba napríklad bambusový nábytok. Bezplatné Wi-Fi aj parkovanie, raňajky sú v cene pobytu. Odporúčame. Cena pre dvoch už od 45€.

Dobrá,_okres_Frýdek_Místek_(1)

Objednať ubytovanie vo Frýdku-Místku!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *