Raj na zemi Koh Samui

Publikované aug 30, 2013 v kategórii Thajsko

Raj na zemi Koh Samui

O Koh Samui som sa dopočul vtedy, keď sa sem môj kamarát rozhodol vycestovať na mesiac. Dopadlo to tak, že sa sem presťahoval natrvalo.

Volá sa Depi a o svojom živote v Thajsku pravidelne bloguje. Jeho články o tomto nádhernom ostrove ma zaujali do takej miery, že som sa začal hľadať informácie týkajúce sa dovolenky v tejto oblasti.

Čím je Koh Samui výnimočné?

V poslednej dobe sa čoraz viac ľudí rozhodne zmeniť svoj život a presťahovať sa na opačný koniec sveta. Život v krajinách ako je Thajsko je lákavý z množstva dôvodov.

Patrí medzi ne napríklad horúce počasie a prímorská poloha. Kedykoľvek môžete prerušiť svoju prácu a ísť sa okúpať do mora, alebo oddychovať na piesočnatých plážach, ktoré vyzerajú ako keby ste ich vystrihli z cestovateľského časopisu.

Depiho video zo šnorchlovania na Samui

Na vycestovanie do Thajska nemusíte byť milionár, náklady na život sú tu dosť nízke. Odporúčam sledovať blogy, kde sa tieto záležitosti podrobne rozoberajú.

Kde kúpiť letenky na Koh Samui?

Pri ceste do Thajska je najväčším nákladom letenka. Aj tie sa však vďaka rôznym akciám dajú kúpiť za výhodnú cenu. Oplatí sa letieť najmä z Viedne a Budapešti.

Letenky na najvýhodnejšie lety za vynikajúcu cenu si môžete rezervovať napríklad prostredníctvom leteckej spoločnosti EVA Air. S ňou môžete využiť priamy let z Viedne do Bangkoku, kde prestúpite na vnútroštátny let do Koh Samui.

EVA Air sa v rebríčku najbezpečnejších aeroliniek sveta (zostavuje ho nemecký magazín AERO International) umiestnila na 6. mieste.

Pri letoch iných spoločností rátajte pri lete do Bangkoku s ďalším prestupom, napríklad v Moskve alebo Dubaji. Radšej sa vyhnite ruskej aerolínke Aeroflot, na ktorú sa sťažuje viacero cestovateľov (napr. tu).

S Eva Air sa dá letieť aj do ďalších zaujímavých thajských destinácii – Phuket, Chiang Mai, Krabi. V ponuke sú aj letenky do Kambodže (Phnom Penh, Siem Reap) a Mjanmarska (Rangun).

Ako vybrať vhodné ubytovanie?

Na Koh Samui si môžete za relatívne nízku sumu prenajať príjemný domček. Tento spôsob ubytovania preferujú cestovatelia, ktorí sem prídu na dlhšiu dobu.

Ak sa to neplánujete zdržať príliš dlho, jedným z vhodných riešení môžu byť klasické rezervačné systémy, ktoré majú v ponuke stovky ubytovacích zariadení. Ich ceny sú taktiež veľmi dostupné.

Tip – nechajte si vyfiltrovať zariadenia podľa hodnotení a následne si ich zoraďte podľa ceny.

Dvojlôžkový bungalov v dvojhviezdičkovom rezorte By Beach Resort je možné rezervovať už od 11€/noc. Nachádza sa blízko pláže, 30 minút jazdy od letiska. Súčasťou klimatizovaných bungalovov je vlastný balkón a kúpeľňa, v celom areáli je bezplatné Wi-Fi. Pozitívne ohlasy návštevníkov.

Vynikajúce hodnotenia má aj dvojhviezdičkový Summer Inn, nachádzajúci sa v oblasti Lamai Beach. Ubytovať sa môžete v priestranných izbách s balkónom a vlastnou kúpeľňou. Klimatizácia je samozrejmosť. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Hostia majú k dispozícii kyvadlovú dopravu na letisko, ktoré je od hotela vzdialené približne 15 km.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *