ZOO Viedeň – najstaršia a najlepšia

Publikované aug 10, 2013 v kategórii Tipy na výlet

ZOO Viedeň – najstaršia a najlepšia

Veľmi príjemným miestom na víkendový výlet je zoologická záhrada Tiergarten Schönbrunn vo Viedni. Je najstaršou ZOO na svete, otvorená bola už v roku 1752.

Návštevu zvieratiek vo Viedni určite nebudete ľutovať. Dokazujú to aj prieskumy organizácie Zoological Society of London, podľa ktorej je ZOO vo Viedni suverénne najlepšou zoologickou záhradou v Európe.

ZOO má veľmi výhodnú polohu, nájdete ju pri centre mesta. V blízkosti sa nachádza zámok Schönbrunn. Kedysi bola súkromnou záhradou cisárskej rodiny, dnes má celosvetové uznanie.

Zvieratká

Viacero samostatných pavilónov obsahuje viac ako 600 rôznych druhov zvierat. Pavilóny sú tématicky rozdelené podľa výskytu zvierat.

10 minút krásnych záberov zo ZOO

Džungľu juhovýchodnej Ázie môžete obdivovať v pavilóne dažďových pralesov, rozprestiera sa na území niekoľko tisíc štvorcových metrov. Pavilón akvárium-terárium obsahuje impozantné koralové útesy a zvieratá z oblasti Amazonky. Hmyz žije v pavilóne Insektarium. Veľmi zaujímavý je aj púštny a polárny pavilón.

Najväčším lákadlom pre mladších aj starších návštevníkov sú pandy veľké, ktoré boli do ZOO privezené v roku 2003. V roku 2007 sa pandám narodil potomok s menom Fu Hu, ktorý je prvou pandou narodenou na území Európy. Okrem nich sú veľmi obľúbené aj ľadové medvede, tučniaky, tulene, hrochy, slony, levy, tigre a opice.

Mapa

Zvieratá žijú na ploche 17 hektárov. Kvôli veľkej rozlohe môžete ľahko zablúdiť, nezabudnite si so sebou zobrať mapu. Prípadne si ju môžete naštudovať (a vytlačiť ) vopred po kliknutí sem.

Vstupné

Dospelí platia za vstup 15€, lístky pre dieťa do 18 rokov stoja 7€. Deti do 6 rokov majú voľný vstup. Lístok sa dá rezervovať aj vopred cez internet, ušetríte tým čas a peniaze.

Tip – výhodný rodinný balík lístkov (4 dospelí a 6 detí) stojí 65€.

Kde sa najesť?

V areáli sa nachádza viacero miest pre občerstvenie. Cisársky pavilón z 18. storočia v sebe ukrýva reštauráciu a kaviareň. Tradičné rakúske pokrmy podá hostinec s názvom Tirolská záhrada.

Tip na záver

Ako sme už spomínali, záhrada je obrovská. V ideálnom prípade odporúčame vyhradiť si na jej návštevu celý deň. Pravdepodobne Vás budú riadne bolieť nohy, ale stojí to za to.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

3 Komentáre

  1. Poradíte nám s tým ubytovaním? Zo soboty na nedelu, pre 2 osoby.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *