„Alabastrová“ Volterra v Toskánsku

Publikované jan 23, 2014 v kategórii Taliansko

„Alabastrová“ Volterra v Toskánsku

Taliansky región Toskánsko jednoznačne patrí medzi najkrajšie oblasti krajiny, vyhľadávajú ho turisti z celého sveta. Lákajú ich sem hlavne prírodné krásy a starodávne pamiatky. Tie vie ponúknuť aj Volterra.

Leží 50 km od známeho mesta Pisa a 30 km od pobrežia Ligúrskeho mora. Známa sa stala vďaka ťažbe a spracovaniu alabastru, ktorý je dodnes dôležitým zdrojom príjmov. Ubytovanie vo Volterre ponúka viacero hotelov, spoľahlivé tipy nájdete na konci článku.

Čo tu určite treba vidieť?

Prechodchom dnešnej Volterry bola v dávnych časoch etruská osada Velathri, neskôr premenovaná na rímske Volaterrae. Spomienkou na tieto časy sú vykopávky rímskeho divadla (1. storočie p.n.l.) s kúpeľným komplexom, nesmieme zabudnúť ani na jedno z najväčších etruských múzeí v oblasti Museo Guarnacci.

Pamiatky na videu

Pozornosť pútajú mestské brány, napríklad Porta dell´Arco Etrusco. Je vytesaná z vulkanických skál, na ktorých stojí mesto. Má etruský pôvod, ďalšie sú prevažne stredoveké – Porta a Selci, Porta Marcoli, Porta di Docciola, Porta San Francesco, Porta San Felice, Porta Diana.

V roku 1120 postihlo mesto ničivé zemetrasenie, po ktorom bola vybudovaná katedrála Nanebovzatia Panny Márie. Súčasťou zaujímavých expozícii sú napríklad obrazy zo 16. storočia. Hlavnému námestiu Piazza dei Priori dominuje palác s rovnakým názvom, postavený bol počas 13. storočia. Je najstaršou gotickou radnicou v Toskánsku.

Tipy na skvelé hotely

Úžasné ubytovanie v čarovnom prostredí za výhodné ceny poskytuje hotel Chiostro Delle Monache. Je situovaný pri centre mesta v historickej budove, ktorá slúžila v 15. storočí ako františkánsky kláštor. Hotel má skvelé napojenie na verejnú dopravu, autobusová zastávka stojí priamo pred vchodom. Súčasťou areálu je reštaurácia. Predošlí návštevníci vo svojich hodnoteniach zmieňujú romantickú atmosféru, príjemný personál, čistotu a výborné vybavenie. Všetky recenzie si môžete prečítať kliknutím na odkaz vyššie. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Ubytovať sa môžete dokonca aj so svojim domácim zvieratkom, bez akýchkoľvek poplatkov. Súčasťou izieb je kúrenie a kúpeľňa s bezplatnými toaletnými potrebami.

5 minút chôdze od centra mesta leží trojhviezdičkový Hotel Antica Badia. Súčasťou areálu je reštaurácia s tradičnou toskánskou kuchyňou a miestnymi vínami, k dispozícii je aj záhrada so slnečnou terasou a bazénom. V blízkosti je autobusová zastávka, vďaka ktorej sa ľahko dostanete do ktorejkoľvek časti mesta. V cene pobytu sú bohaté raňajky, podávané vo forme bufetových stolov. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a parkovanie na hotelovom parkovisku (tiež zdarma). Izby sú klimatizované, niektoré majú výhľad do záhrady. Každá má vlastnú kúpeľňu, minibar a TV. Viac informácii ohľadom rezervácie získate kliknutím na odkaz vyššie.

roman-ruins-654537-m

Objednať ubytovanie vo Volterre!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *