Pokojné malé letovisko Povlja na ostrove Brač

Publikované máj 12, 2014 v kategórii Chorvátsko

Pokojné malé letovisko Povlja na ostrove Brač

Niektorí dovolenkári si pre svoj pobyt v Chorvátsku volia väčšie a rušnejšie letoviská s bujarým nočným životom. Iní (napríklad rodiny s malými deťmi) preferujú pokojné, tiché a nenápadné prímorské dedinky.

Jednoznačne medzi ne patrí drobná poľnohospodárska a rybárska obec Povlja, ktorú môžete nájsť v severovýchodnej časti ostrova Brač. Od roku 2012 funguje lodná linka, ktorá spája obec so Splitom.

História a pamiatky

Do Povlje sa dostanete z trajektového prístavu Sumartin, ktorý je vo vzdialenosti 8 km. Okrem kúpania v Jadranskom mori si vo voľnom čase môžete prezrieť miestne pamätihodnosti, v blízkom okolí je viacero oblastí s archeologickými nálezmi. Na pobreží sa zachovali napríklad pozostatky antického hospodárskeho komplexu.

5 minút záberov z letoviska

Uprostred obce sú pozostatky veľkej starokresťanskej baziliky svätého Jána Krstiteľa z 5. až 6. storočia, ktorá je jednou z najvýznamnejších pamiatok v oblasti. Okrem iného ukrýva aj fragmenty starých fresiek. Blízko stojí opevnená veža zo 16. storočia, ktorá slúžila na obranu pred nájazdmi Turkov.

Tipy na zátoky

V obci a okolí sú veľmi dobré podmienky na kúpanie (aj pre rodiny s menšími deťmi). Najbližšia pláž je pri majáku a v kamienkovej zátoke Tičja. V blízkosti sú zátoky Travna, Smokvica, Tičja luka, Tatinja, Luke. Za príjemnými zátokami sa môžete vybrať aj do blízkeho Sumartinu a vzdialenejších letovísk na ostrove.

Tipy na miestne apartmány

V centre obce a v blízkosti pláže (100 metrov) stojí trojhviezdičkové zariadenie Apartments Villa Tanja. V blízkom okolí je reštaurácia, obchod s potravinami a autobusová zastávka. Apartmány obklopuje záhrada s posedením a grilom. K dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet a súkromné parkovisko. Klimatizované apartmány majú jednu alebo dve spálne. Z balkónu si užijete výhľad na more, v kuchynke s jedálňou si môžete pripravovať vlastné jedlá. K dispozícii je aj obývačka s posedením a LCD TV, kúpeľňa a žehliace potreby. Hodnotenia hostí, ktorí už boli v týchto apartmánoch ubytovaní, si môžete prezrieť po kliknutí na predošlý odkaz.

100 metrov od pláže ležia aj trojhviezdičkové Apartments Dijanović. Centrum Povlje s niekoľkými reštauráciami a barmi je vo vzdialenosti 800 metrov. Hostia môžu využiť súkromné parkovisko, nevýhodou je chýbajúce Wi-Fi pripojenie. Priestranné a klimatizované apartmány majú zariadenú terasu s príjemným výhľadom na more. Povinnou výbavou je plne vybavená kuchynka, kúpeľňa, TV a jedna alebo viacero spální. Fotky zariadenia a ceny ubytovania nájdete po kliknutí na názov apartmánov (predošlý odkaz).

povlja_001

Objednať ubytovanie v Povlji!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *