Rozprávkový zámok Neuschwanstein v obci Schwangau

Publikované júl 24, 2014 v kategórii Nemecko

Rozprávkový zámok Neuschwanstein v obci Schwangau

Schwangau je malá obec v bavorských Alpách, ležiaca v najjužnejšej časti Nemecka v blízkosti hraníc s Rakúskom. V blízkom okolí (4 km) je historické mesto Füssen. Mníchov je vo vzdialenosti 120 km.

Miestni obyvatelia sa živia poľnohospodárstvom a cestovným ruchom. Obec sa pýši krásnym rozprávkovým zámkom Neuschwanstein, v blízkosti sa nachádza aj ďalší známy zámok – Hohenschwangau.

Neuschwanstein očaril aj Walta Disneyho

Najviac fotografovaný objekt v celom Nemecku bol postavený v druhej polovici 19. storočia na príkaz bavorského kráľa Ľudovíta II., pôvodne mal slúžiť ako jeho sídlo a operná scéna pre Richarda Wagnera. Aj jeho názov je odvodený z Wagnerovej opery a v preklade znamená „Nový labutí kameň“. Kráľ v roku 1886 zomrel, chátrajúci zámok bol uzavretý (verejnosti sprístupnený až po 2. svetovej vojne).

Ak je Vám zámok povedomý, s najväčšou pravdepodobnosťou ste ho videli napríklad vo filmoch. Inšpiroval aj Walta Disneyho k stvoreniu hradu Šípkovej Ruženky v Disneylande.

Neuschwanstein vytvára s okolitým prostredím skutočne očarujúcu scenériu. Monumentálnu stavbu v horskej oblasti obklopujú lesy, jazero a vrcholky hôr. Prístup k zámku nie je jednoduchý – cestu treba absolvovať pešo (40 minút do kopca), prípadne sa za pár eur nechať vyviezť na koči ťahanom koňmi. Deti do 18 rokov majú vstup zdarma. Bežný lístok stojí 12€. Za 23€ si môžete zakúpiť tzv. King Ticket, s ktorým môžete navštíviť aj spomínaný blízky zámok Hohenschwangau.

Pekné zábery zámku

Tipy na ubytovanie pri zámku

Obec Schwangau ponúka desiatky možností na overené ubytovanie pri zámku Neuschwanstein za férové ceny. Výborné ohlasy má štvorhviezdičkové apartmánové zariadenie Ferienwohnung Purucker, situované 2 km od historického centra Füssenu a 3 km od zámku. Hostia majú k dispozícii bezplatné parkovisko, nevýhodou je chýbajúce pripojenie na internet. Predchádzajúci slovenskí návštevníci chvália milú majiteľku, štýlové ubytovacie jednotky v duchu Ľudovíta II., krásny výhľad na zámok a skvelé služby. Odporúčam kliknúť na názov apartmánov a zobraziť všetky recenzie spolu s aktuálnymi cenami. Priestranné a odhlučnené štúdia majú okrem balkóna s výhľadom aj TV s plochou obrazovkou, kúpeľňu s vaňou a kuchynku s jedálenským kútom.

Podobné ceny majú aj veľké apartmány Casa Patrizia, situované vyše 2 km od zámku. V blízkosti sú jazerá a turistické chodníky, okolie je ideálne aj na zimné športy. Príjemný relax ponúkajú kúpele Kristall-Therme, ku ktorým sa dostanete za niekoľko minút chôdze. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Povinnou výbavou všetkých apartmánov je balkón s výhľadom, LCD TV s DVD prehrávačom a hernými konzolami, kúrenie, obývačka s posedením, kuchyňa s jedálňou a kúpeľňa. Aktuálne ceny a recenzie predchádzajúcich návštevníkov zobrazíte kliknutím na názov zariadenia.

neuschwanstein-889092-m

Objednať ubytovanie vo Schwangau!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *