Overené ubytovanie vo Vrboske

Publikované apr 29, 2014 v kategórii Chorvátsko

Overené ubytovanie vo Vrboske

Časť slovenských dovolenkárov si pre svoju dovolenku v Chorvátsku vyberá ostrov Hvar. Jednou z jeho pokojných a zaujímavých destinácii je obec Vrboska, ležiaca na severnom pobreží.

Domáci obyvatelia sa už od nepamäti zaoberajú poľnohospodárstvom (olivovníky, vinič) a rybolovom. Rozvíja sa aj cestovný ruch, má výborné podmienky na kúpanie a vodné športy (je tu aj jachtársky prístav).

Tipy na atrakcie

Okrem oddychu pri mori môžete voľný čas vyplniť prechádzkou po obci, zo starších časov sa zachovalo niekoľko sakrálnych stavieb. Najvýznamnejšou je opevnený renesančný mariánsky kostol z 16. storočia, ktorý sa týči uprostred obce. Zaujme netypickou architektúrou, kedysi slúžil ako bezpečný úkryt pred Turkami. Je dostupný verejnosti, kľúč je možné požičať na miestnej fare. Z veže si môžete vychutnať výhľad na more. Medzi ďalšie atrakcie patrí aj kostol svätého Vavrinca s hŕstkou cenných obrazov a Rybárske múzeum na nábreží.

Tipy na kúpanie

Pobrežie vo Vrboske a v blízkom okolí ponúka kúpanie na príjemných plážach, ktoré tvoria prevažne okrúhle kamienky a skaly. Obklopujú ich vysoké borovicové lesy s príjemným tieňom.

Pár záberov z Vrbosky

Najlepšie podmienky na kúpanie sú v časti Glavica, ktorá je od Vrbosky vo vzdialenosti 1 km. Najobľúbenejšou plážou je pláž Soline pri hoteli Adriatic. Je vhodná aj pre rodiny s menšími deťmi, nachádza sa tu reštaurácia, ihrisko na plážový volejbal a potápačská škola. Naturisti obľubujú pláže na blízkom ostrovčeku Zečevo.

Tipy na ubytovanie

Spomedzi miestnych zariadení má najlepšie hodnotenia trojhviezdičková Villa Welcome. Centrum obce je vo vzdialenosti 200 metrov, pláž Maslinica je vzdialená 600 metrov. Spomínaná pláž Soline je 1 km ďaleko. V blízkom okolí je aj obchod s potravinami, reštaurácie a pekáreň. Ochotný personál vie na požiadanie zorganizovať výlety do blízkeho i širšieho okolia. Väčšina ubytovacích jednotiek má balkón s výhľadom na more, vybrať si môžete medzi klasickými izbami a apartmánmi. Jeden z nich má dokonca až 3 spálne a zmestí sa sem 7 dospelých osôb. Povinnou výbavou každej izby je ventilátor a kúpeľňa s vaňou. Apartmány majú aj kuchynku s jedálenským kútom. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie. Aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť kliknutím na názov zariadenia.

Celkom dobré ohlasy má aj trojhviezdičkové zariadenie Villas Oleandri, situované 5 minút chôdze od pláže. V blízkom okolí je prístav, obchod a reštaurácie. Ubytovať sa môžete v apartmánoch, alebo v malých vilkách. K dispozícii je bezplatné parkovisko, nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi pripojenie. Každá ubytovacia jednotka má vlastnú kúpeľňu a kuchynku, príjemne potešia aj extra dlhé postele, ktoré zaručia maximálne pohodlie. Fotky zariadenia a možnosti rezervácie nájdete po kliknutí na predošlý odkaz.

vrboska_church_fortress

Objednať ubytovanie vo Vrboske!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *