Čo sa oplatí vidieť v talianskej Ferrare?

Publikované jan 5, 2014 v kategórii Taliansko

Čo sa oplatí vidieť v talianskej Ferrare?

Talianska Ferrara ležiaca na rieke Pád kedysi patrila medzi najvýznamnejšie mestá v krajine. Svoj stredoveký výzor si čiastočne zachovala dodnes, vďaka čomu sa dostala do zoznamu UNESCO.

Ak sa chcete nadýchať čarovnej atmosféry klasického menšieho talianskeho mesta, ktoré nie je preplnené hordou turistov, neváhajte a vydajte sa na výlet. Ako v raji sa budú cítiť najmä priaznivci architektúry a historických pamiatok.

Turistické atrakcie

Ferrara má pomerne veľké historické centrum, ktoré je plné úzkych uličiek a majestátnych palácov, ktoré pochádzajú prevažne zo 14. a 15. storočia. Niektoré budovy boli poškodené pri silnom zemetrasení v roku 1570. Južná časť centra je stredoveká, severná je v renesančnom slohu vďaka rodu d´Este, ktorý mestu vládol niekoľko storočí. Najvýznamnejšou pamiatkou je Castello Estense, ktorý bol kedysi sídlom vládnuceho rodu. Ten tu okrem iného založil v roku 1391 univerzitu, Ferrara je dodnes univerzitným mestom. Neďaleko je katedrála di Ferrara, oproti ktorej stojí radnica. Vhodným tipom na výlet môže byť aj blízka botanická záhrada.

Krásy mesta na videu

Spomedzi množstva palácov sa oplatí vidieť hlavne Palazzo dei Diamanti z 15. storočia, Casa Romei s krásnymi freskami, Palazzo Schifanoia a Palazzo Luduvico il Moro v južnej časti mesta. Jeho súčasťou je aj archeologické múzeum. Rodinná hrobka rodu d´Este je v kláštore Corpus Domini.

Kvalitné a výhodné hotely

Ubytovanie vo Ferrare poskytujú prevažne hotely a B&B zariadenia. Je ich tu naozaj dosť, kompletný prehľad nájdete na rezervačných systémoch. Stovky pozitívnych hodnotení má trojhviezdičkový Hotel Touring v centre mesta, len 50 metrov od spomínanej najvýznamnejšej pamiatky mesta Castello Estense. Súčasťou hotela je wellness centrum. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie, parkovanie je však spoplatnené (9€/deň). V hoteli sa s Vami môže bezplatne ubytovať aj Váš domáci miláčik, napríklad pes. Súčasťou klimatizovaných izieb je vlastný balkón, kúpeľňa a TV. Recenzie predchádzajúcich návštevníkov a aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť po kliknutí na názov hotela vyššie.

Nič nepokazíte ani pri rezervácii pobytu v štvorhviezdičkovom Hotel Orologio. Predošlí hostia chvália príjemné prostredie a snaživý personál. Hostia majú k dispozícii bezplatnú požičovňu bicyklov, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Bez poplatku sa môžete ubytovať aj so svojim domácim miláčikom. Pohodlné izby sú klimatizované, odhlučnené, elegantne zariadené a priestranné. Samozrejmosťou je balkón, TV a kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom. Hotel je možné rezervovať po kliknutí na jeho názov.

Ferrara_01

Objednať ubytovanie vo Ferrare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *