Vyspelá a krásna Ženeva

Publikované okt 20, 2013 v kategórii Švajčiarsko

Vyspelá a krásna Ženeva

Známe mesto na juhozápade Švajčiarska, v blízkosti hraníc s Francúzskom. Ženeva je druhým najväčším mestom v krajine, hneď po hlavnom meste Zürich.

Ženeva leží na riekach Arve a Rhôna, čiastočne ju obklopuje Ženevské jazero, Alpy a horská oblasť Švajčiarska Jura. Pri priaznivých podmienkach si z mesta môžete vychutnať výhľad na najvyšší vrch Európy – Mont Blanc. Od Ženevy je vzdialený zhruba 70 km.

Letisko

Medzinárodné letisko v Ženeve je vzdialené iba 4 km od centra mesta. Momentálne je druhým najvyužívanejším letiskom v krajine. Vďaka verejnej doprave (spomínaná nižšie) sa z letiska do centra mesta dostanete rýchlo a pohodlne.

Doprava v Ženeve

O vyspelosti Švajčiarska svedčí aj doprava. Systém verejnej dopravy v Ženeve je veľmi prepracovaný. Autobusy a električky Transports Publics Genevois premávajú väčšinu dňa. Taxíky fungujú nepretržite, sú však podstatne drahšie.

Sprievodca historickým centrom Ženevy

Ženevský autosalón

Do mesta prúdi každý rok veľké množstvo zahraničných návštevníkov. Masívne množstvo ich však každoročne dorazí predovšetkým na svetoznámy Ženevský autosalón. Ten sa koná vo výstavnom centre Palexpo, ktoré sa nachádza v blízkosti letiska.

Odporúčané historické pamiatky v Ženeve

Jedným zo symbolov mesta je vodná fontána Jet d’Eau. Nachádza sa na Ženevskom jazere, pôvodne (od roku 1891) slúžila na vyrovnávanie tlaku vo vodnej elektrárni. Fontána strieka vodu do výšky 140 metrov. Pozoruhodná je aj rýchlosť výstreku, ktorá dosahuje 200 km/h.

Katedrála sv. Petra je ďalšia impozantná pamiatka v Ženeve. Táto románsko-gotická stavba bola postavená v 13. storočí. Počas histórie bola niekoľkokrát zničená.

Kde sa ubytovať?

V Ženeve nie je o ubytovacie zariadenia núdza. Treba však počítať s tým, že ceny ubytovania sa tu radia medzi najvyššie v Európe. Švajčiarske hotely sa vyznačujú vysokou kvalitou, za tú sa však platí. Ubytovanie v Ženeve si môžete ľahko a rýchlo vyhľadať cez rezervačné systémy. Dávajte si pozor na dátum Vašej návštevy – väčšina hotelov má plnú obsadenosť počas veľkých akcií, napríklad počas spomínaného autosalónu.

Pomerne „lacné“ ubytovanie v Ženeve ponúka dvojhviezdičkový Ibis Genève Centre Nations. Patrí medzi najlacnejšie hotely, aj tak sa v ňom však za dvojlôžkovú izbu platí od 95€/noc. Nachádza sa v centre mesta, 800 metrov od vlakovej stanice Cornavin. Ženevské jazero je vzdialené 2 km, letisko je vo vzdialenosti 4 km. Recepcia funguje nepretržite, hotel vie pre svojich hostí zabezpečiť bezplatnú verejnú dopravu do mesta. Wi-Fi pripojenie na internet je bezplatné, parkovanie a raňajky sú spoplatnené.

Pozitívne hodnotenia od hostí má dvojhviezdičkový Hotel Les Arcades. Nachádza sa taktiež v centre mesta, v bezprostrednej blízkosti železničnej stanice Cornavin. Vďaka výhodnej polohe sú v pešej dostupnosti rôzne turistické atrakcie, napríklad jazero a historické centrum mesta. Súčasťou odhlučnených izieb je vlastná kúpeľňa. V cene pobytu sú raňajky vo forme bufetových stolov. Bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet v celom hoteli, spoplatnené parkovanie. Za dvojlôžkovú izbu zaplatíte od 99€/noc.

cathedral-tower-1174730-m

Objednať ubytovanie v Ženeve!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *