Užitočné tipy pred pobytom v Tossa de Mar

Publikované jan 11, 2014 v kategórii Španielsko

Užitočné tipy pred pobytom v Tossa de Mar

Z jednej strany hory, z druhej more. Priam rozprávkovú polohu riviéry Costa Brava si užíva aj katalánske letovisko Tossa de Mar. Atmosféru dotvára stredoveký hrad a ďalšie zachovalé pamiatky.

Pre mnohých je pokojnejšou alternatívou k blízkemu letovisku Lloret de Mar. Veľkou výhodou je poloha 38 km od letiska Girona – Costa Brava. Lietajú sem aj nízkonákladovky, pri rezervácii v predstihu sa dajú zohnať letenky za výhodné ceny.

Doprava z letiska do Tossa de Mar

Na letisku v Girone sa nachádza veľa požičovní áut. Ďalším riešením môže byť taxík, sú však prehnane drahé. Najvýhodnejšie riešenie je cestovať autobusom. Zastávka sa nachádza pred priamo pred príletovým terminálom. Nájdete tu aj cestovné poriadky, prípadne si ich môžete prezrieť vopred cez internet na stránkach dopravcov – sagales.com a sarfa.com. Cesta trvá necelú hodinu, autobus zastavuje aj v spomínanom Lloret de Mar. Jednosmerný lístok stojí okolo 9€.

Pláže a atrakcie

Hlavná mestská pláž je asi 400 metrov dlhá a 100 metrov široká. Tvorí ju piesok, samozrejmosťou sú stánky s občerstvením a sprchy. V letnej sezóne býva pomerne preplnená. Ďalšia menšia pláž je na severe. Ostatné časti pobrežia sú ťažko prístupné, tvoria ich ostré a vysoké skaly.

Zábery z mesta

Priamo z hlavnej pláže si môžete vychutnať výhľad na hrad a historické centrum, ktoré sa týči na skalnom výbežku v južnej časti mesta. Smerom do vnútrozemia je situovaná novšia časť mesta s modernými hotelmi.

Odporúčané ubytovanie

V centre mesta a 150 metrov od pláže leží jednohviezdičkový Hotel Windsor s pozitívnymi ohlasmi a veľmi výhodnými cenami. Hostia majú k dispozícii bazény, tenisový kurt a slnečnú terasu. Pri bazéne je kaviareň s ľahkým občerstvením, súčasťou hotela je reštaurácia. Podávajú sa v nej raňajky (v cene pobytu). Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi, parkovanie je však spoplatnené. Vďaka autobusovej zastávke v bezprostrednej blízkosti sa ľahko dostanete kamkoľvek do okolia. Súčasťou izieb je TV s plochou obrazovkou a kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom. Aktuálne ceny ubytovania si môžete prezrieť kliknutím na názov hotela.

Výhodné ubytovanie pri pláži (450 metrov) ponúka aj dvojhviezdičkové B&B Horta Rosell. Autobusová zastávka spájajúca oblasť s letiskom je vo vzdialenosti 250 metrov. V pešej dostupnosti sú aj pozostatky hradu a ďalšie pamiatky. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné Wi-Fi pripojenie. Jednoduché a útulné izby majú vlastný balkón, nechýba ani kúpeľňa s vaňou alebo sprchovým kútom. Fotky zariadenia a recenzie predošlých hostí si zobrazíte kliknutím na odkaz vyššie.

633

Objednať ubytovanie v Tossa de Mar!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *