Čo sa oplatí vidieť v Sanremo?

Publikované máj 28, 2014 v kategórii Taliansko

Čo sa oplatí vidieť v Sanremo?

Najznámejším a najvyhľadávanejším letoviskom talianskej „kvetinovej riviéry“ Riviera dei Fiori v regióne Ligúria je Sanremo (niekedy uvádzané ako San Remo). V blízkosti je hranica s Francúzskom.

Dôvodom pre strávenie dovolenky v Sanreme sú najmä piesočnaté pláže v meste a okolitých letoviskách. Niektoré sa môžu vďaka svojej čistote a úrovni pochváliť vyznamenaním modrá vlajka.

Kasíno

Jednou zo zaujímavých atrakcií je miestne kasíno, ktoré bolo postavené už v roku 1905. Niektorí hráči sa pri vstupe pre šťastie dotýkajú nohy sochy Cica. V secesnej budove je okrem kasína aj veľkolepé divadlo, luxusné reštaurácie a bary.

Významné pamiatky

Najstaršia mestská pamätihodnosť je stredoveká katedrála San Siro z 12. storočia. Spomedzi ďalších sakrálnych pamiatok je vyhľadávaný napríklad pravoslávny chrám Krista Spasiteľa (Cristo Salvatore). Jeho postavenie v 19. storočí súvisí s pobytom rímskych cárov. Rôzne kultúrne udalosti (opery, divadelné hry, kino, koncerty) sa konajú v divadla Teatro Ariston.

Videosprievodca mestom

Festivaly a slávnosti

V Sanremo sa od roku 1951 pravidelne v marci uskutočňuje festival Festival di Sanremo, ktorý je najdôležitejšou akciou hudobného priemyslu v Taliansku. Kedysi sa konal v budove kasína, dnes v spomínanom divadle Teatro Ariston.

Hotely za super ceny

2 minúty chôdze od pláže a vyše 1 km od spomínaného divadla nájdete štvorhviezdičkový Grand Hotel & Des Anglais. Pre hodnotenia predošlých návštevníkov odporúčame kliknúť na názov hotela. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie, v cene pobytu sú aj raňajky. Podávajú sa v hotelovom bare a pozostávajú napríklad z kávy, džúsov a čerstvých croissantov. Súčasťou hotela je aj reštaurácia. Klimatizované izby sú vybavené vlastnou kúpeľňou, nechýba ani TV. Niektoré ubytovacie jednotky majú aj balkón. Ubytovanie v tomto hoteli sa dá počas akcie rezervovať za neodolateľne nízke ceny.

Pozitívne ohlasy má aj trojhviezdičkový Hotel Villa Maria. Poloha v tichej časti mesta v blízkosti centra aj pobrežia. Hostia majú k dispozícii bezplatné verejné parkovisko, nevýhodou je však spoplatnené Wi-Fi a žiadne raňajky. Izbám chýba klimatizácia, povinnou súčasťou je však TV a kúpeľňa. Aktuálne ceny si môžete zobraziť kliknutím na názov hotela.

old-churchdoor-1401372-m

Objednať ubytovanie v Sanreme!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *