Lákadlá historického Salerna

Publikované máj 30, 2014 v kategórii Taliansko

Lákadlá historického Salerna

Pobrežné Salerno nájdete v regióne Kampánia, je jedným z centier južného Talianska. Je známe vďaka významnému nákladnému prístavu a najstaršej lekárskej univerzite na svete. Nesie názov Schola Medica Salernitana, bola založená v 9. storočí.

Magnetom na návštevníkov sú však historické pamiatky a pláže v širšom okolí. V blízkosti je napríklad slávne pobrežie Amalfi s krásnymi piesočnatými plážami. Pokiaľ hľadáte tipy na ubytovanie v Salerne, nájdete ich na konci článku.

História a pamiatky

Najvýznamnejšou pamiatkou mesta je Cattedrale di Salerno, katedrála zasvätená sv. Matúšovi (vnútri je jeho hrob). Postavená bola v 11. storočí, o storočie neskôr sa pristavala zvonica v románsko-byzantskom slohu. Počas 17. storočia prešla katedrála rozsiahlou prestavbou (hlavne interiéru).

Pár záberov mesta

Okolo katedrály leží hlavné historické centrum, v blízkosti je napríklad múzeum Museo Diocesano. Obdivovať tu môžete aj mestské paláce Palazzo della Provincia a Palazzo di Città di Salerno. Krásny výhľad si môžete užiť z hradu Castello di Arecchi, ktorý sa týči nad mestom. Pri svojej návšteve nevynechajte ani nábrežie Lungomare Trieste, ktoré bolo postavené podľa vzoru promenád francúzskej riviéry. Po celej dĺžke (5 km) sú vysadené stovky paliem.

Tipy na výhodné ubytovanie

Cenovo výhodné ubytovanie ponúka napríklad štvorhviezdičkový Mediterranea Hotel & Convention Center, nachádzajúci sa blízko pobrežia. Jeho súčasťou sú 2 reštaurácie. Nevýhodou je spoplatnené Wi-Fi a hotelové parkovisko, v blízkosti je však možné parkovať na bezplatnom verejnom parkovisku. Izby sú pomerne priestranné, klimatizované a odhlučnené. Väčšina ubytovacích jednotiek má výhľad na more. Samozrejmosťou je TV s plochou obrazovkou a vlastná kúpeľňa (s vaňou alebo sprchovým kútom). Kliknutím na názov hotela si môžete prezrieť aktuálne ceny a hodnotenia predchádzajúcich hostí.

Veľmi pozitívne ohlasy má moderný štvorhviezdičkový Novotel Salerno Est Arechi. Hostia majú k dispozícii vonkajší bazén a dobre vybavenú posilňovňu, súčasťou hotela je aj bar a reštaurácia. V cene pobytu sú raňajky, k dispozícii je bezplatné parkovanie na hotelovom parkovisku a Wi-Fi pripojenie na internet (bohužiaľ len v biznis centre). Klimatizované a odhlučnené izby sú dostatočne priestranné. Samozrejmou súčasťou je TV s plochou obrazovkou, kúpeľňa s vaňou a výhľad na more. Po kliknutí na odkaz vyššie si zobrazíte recenzie predošlých návštevníkov a aktuálne ceny ubytovania.

panorama-4-701118-m

Objednať ubytovanie v Salerne!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *