Rozvíjajúce sa chorvátske letovisko Postira

Publikované júl 9, 2014 v kategórii Chorvátsko

Rozvíjajúce sa chorvátske letovisko Postira

Na severnom pobreží obľúbeného ostrova Brač je situovaná obec Postira, ktorá sa v posledných rokoch rozvíja ako letovisko cestovného ruchu. Leží 9 km od známejšieho Supetaru a 25 km od Splitu (spája ich lodná linka).

Dlhú tradíciu má rybolov, v roku 2013 sa otvorila špičková továreň na spracovanie rýb. Predchádzajúca pochádzala z roku 1907. Miestni obyvatelia sa zaoberajú aj poľnohospodárstvom a spracovaním kameňa.

História a pamiatky

Prvá zmienka o obci pochádza z roku 1347, jej názov je odvodený od slova pastura (po latinsky znamená pastva). V centre stojí farný kostol svätého Jána Krstiteľa (na jeho počesť sa pravidelne koná slávnosť). Postavený bol v 16. storočí, neskôr sa upravoval. Východne od Postiry môžete vidieť zrúcaniny kresťanskej baziliky z 5. až 6. storočia, ktoré sa nachádzajú v zátoke Lovrečina. V blízkosti sa objavila lokalita Mirje, ktorá taktiež ukrýva starý kresťanský kláštorný komplex.

Kde sa kúpať?

Jedna z najkrajších pláží je práve v spomínanej zátoke Lovrečina, ktorá leží zhruba 3 km východným smerom od letoviska. Tvorí ju piesok, ktorý sa nachádza aj na morskom dne (do vzdialenosti 100 metrov). Je obklopená borovicovým lesom. K dispozícii je veľké parkovisko a plážový bar.

Takto to vyzerá v Postire

Ďalšie pláže sú priamo v Postire a blízkom okolí. Väčšinou v zátokách, ktoré obklopuje bujná vegetácia. Blízko prístavu sú pláže Prvija a Zastivanje. Na východnom konci leží pláž Mala Lozna.

Tipy ohľadom ubytovania

V Postire sa môžete ubytovať v niekoľkých hoteloch, väčšinu ubytovacích kapacít však tvoria apartmány. Blízko pláže Mala Lozna (200 metrov) leží trojhviezdičková Villa Stella. Predošlí hostia chvália príjemných majiteľov, ktorí pravidelne organizujú výlety na zaujímavé miesta. Samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi a parkovanie, k dispozícii je aj požičovňa bicyklov. Priestranné apartmány sú klimatizované a veľmi dobre vybavené. Ich súčasťou je balkón s výhľadom na more a jedna alebo viacero spální. Povinnou súčasťou je aj vlastný gril, žehliace potreby, kúpeľňa s vaňou a kuchynka. Aktuálne ceny ubytovania a fotky zariadenia si prezriete kliknutím na predošlý odkaz.

Výborné recenzie od predošlých návštevníkov má aj štvorhviezdičková Villa Skula. V cene pobytu sú raňajky, v celom areáli je bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Svoje auto môžete odparkovať na súkromnom parkovisku. Jediná nevýhoda je vzdialenosť od pláží (3 km). Rýchlo sa sem môžete dostať na požičanom aute, skútri, alebo bicykli. Vila sídli v historickej budove, ktorú obklopuje svieža záhrada a vonkajší bazén. Súčasťou je aj reštaurácia, v ktorej sa varia tradičné ostrovné špeciality z čerstvých surovín. Široký výber vín nájdete vo vínnej pivnici, konajú sa tu aj rôzne ochutnávky. Súčasťou klimatizovaných a farebne zariadených ubytovacích jednotiek je TV s plochou obrazovkou, kúrenie a vlastná kúpeľňa. Možnosti rezervácie sa zobrazia po kliknutí na názov vily.

nemirna-fishing-boat-60773-m

Objednať ubytovanie v Postire!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *