Chorvátsky Mali Lošinj má zdravý vzduch a pekné pláže v okolí

Publikované mar 11, 2014 v kategórii Chorvátsko

Chorvátsky Mali Lošinj má zdravý vzduch a pekné pláže v okolí

Najväčším mestom a centrom ostrova Lošinj je prístavné letovisko Mali Lošinj. Leží vo veľkom zálive, má vynikajúce podmienky na kúpanie. Okrem rybolovu a poľnohospodárstva sa miestni obyvatelia živia cestovným ruchom.

Jeho tradícia siaha až do roku 1885. Lošinj je už dlhú dobu známy ako „ostrov zdravia“ a najviac dovolenkárov cestuje práve do mesta Mali Lošinj. V lete lákajú príjemné pláže a more, v zime ozdravné pobyty.

Čo sa oplatí vidieť?

Ostrov bol kedysi opustený a pôsobil nehostinne. Jeho dnešné pomenovanie je odvodené od slova loš, čo znamená niečo ako „nedobrý ostrov“. Prvá zmienka o meste Mali Lošinj pochádza z roku 1398. Spomienkou na tieto stredoveké časy je pozoruhodný kostol sv. Martina z 15. storočia s pohrebiskom a benátska pevnosť, ktorá sa týči na najvyššom bode ostrova. V centre mesta stojí na námestí kostol sv. Márie, vybudovaný v rokoch 1696 až 1757.

Pláže a zátoky

Najviac ľudí sa chodí kúpať do zátoky Čikat, z centra mesta sa sem dostanete do 15 minút chôdze. Pláž tvoria drobné kamienky a hrubý piesok, má vybetónované móla. Vstup do mora je plynulý, vhodný aj pre menšie deti. Počas horúčav sa môžete schladiť v tieni borovicových lesov. Pláž je veľmi dobre vybavená, nevýhodou je preplnenosť počas hlavnej sezóny.

15 minút príjemných záberov

V jej blízkosti sú ďalšie pláže pred miestnymi hotelmi, napríklad pláž Veli Žal, Borik a Sunčana uvala. Tiež sú známe a veľmi dobre vybavené. Blízko nich je pláž, ktorú zvyknú navštevovať naturisti. Jedna z najkrajších pláží je od mesta vzdialená 3 km a nájdete ju pri kempe Poljana. Vďaka svojej úrovni bola ocenená modrou vlajkou (rovnako ako Veli Žal a Sunčana uvala).

Overený apartmán a kvalitný hotel

O ubytovanie v Mali Lošinj núdza nie je, nachádzajú sa tu desiatky rôznych zariadení (apartmány aj hotely). Celú ponuku nájdete na stránkach rezervačných systémov. Vynikajúcimi hodnoteniami sa môžu pochváliť trojhviezdičkové Apartments Sunčica, ktoré sú vzdialené len 150 metrov od najbližšej pláže. Obklopuje ich svieža záhrada s grilom a olivovníkmi. V blízkosti je reštaurácia (varia tu špeciality z morských plodov) a obchod s potravinami. Predošlí hostia boli spokojní s prístupom majiteľky. Chvália aj čistotu, vybavenie a polohu pri najkrajšom zálive. Odporúčam kliknúť na názov apartmánov a prečítať si všetky recenzie. V celom areáli je k dispozícii bezplatné Wi-Fi pripojenie, dostupné je aj súkromné parkovisko. Apartmány majú jednu alebo viacero spální a zariadený balkón s výhľadom na more. Väčšina je klimatizovaná. Jedlo si môžete pripraviť vo vlastnej kuchynke s jedálenským kútom, nechýba ani obývačka s TV a kúpeľňa.

Veľmi pozitívne ohlasy má aj kvalitný štvorhviezdičkový Wellness Hotel Aurora pri spomínanej pláži Sunčana uvala s modrou vlajkou. Ako už z názvu vyplýva, jeho súčasťou je wellness centrum s niekoľkými bazénmi a posilňovňou. Užiť si môžete aj rôzne skrášľovacie a relaxačné procedúry. V cene pobytu sú raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi aj parkovanie. Elegantne zariadené a klimatizované izby majú panoramatické okná s príjemným výhľadom. Nechýba im ani balkón, TV a kúpeľňa s vaňou. Názory predošlých hotelových hostí a aktuálne ceny ubytovania sú k dispozícii po kliknutí na názov hotela.

ADR-MALOHR-7

Objednať ubytovanie v Mali Lošinj!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *