Atrakcie a ubytovanie v letovisku Lozenec

Publikované aug 20, 2014 v kategórii Bulharsko

Atrakcie a ubytovanie v letovisku Lozenec

Zhruba 70 km od známeho bulharského letoviska Burgas a 5 km od Kitenu leží dedinka Lozenec. Administratívne spadá pod mesto Carevo. Žije tu len niekoľko stoviek obyvateľov, v letnej sezóne je však plná turistov.

Ak neobľubujete cestovné kancelárie a radšej cestujete na vlastnú päsť, Lozenec je ideálna destinácia. 68 km od mesta leží medzinárodné letisko v Burgase. Stačí si len zarezervovať letenku a ubytovanie.

Ako sa dostať z letiska?

Na letisku v Burgase si môžete požičať auto, alebo napríklad zobrať taxík. Tie sú však dosť drahé, ekonomickejším riešením je verejná doprava. Po pristátí sa musíte dostať autobusovou linkou číslo 15 dostať zo zastávky letiska do hlavnej južnej autobusovej stanice v Burgase. Tu nájdite sektor 6, z ktorého odchádza minibus s trasou Burgas-Kiten-Lozenec-Carevo. Cesta dlhá 60 km trvá približne hodinu.

Pláže a atrakcie

Dedinka je obklopená rozsiahlymi vinicami a hájmi pod úpätím pohoria Strandža. Lozenec je ideálny na rodinnú dovolenku, napríklad pre rodiny s deťmi. Za rušným nočným životom treba vycestovať do okolitých väčších letovísk. V blízkosti Lozenecu je unikátna prírodná rezervácia Repotamo.

Video z pláže

Na pobreží nájdete viacero pláží v príjemných malých zátokách. Tvorí ich zlatý piesok, vstup do mora je pozvoľný a vhodný pre deti aj neplavcov. Niektoré časti sú vyhradené pre nudistov. Časť pláží je súkromná, využívať ju môžu len hostia konkrétnych hotelov. Ak máte radi podmorský svet, určite Vás poteší prítomnosť českej potápačskej školy Neptun. Za príjemnými plážami sa oplatí vycestovať aj do okolia.

Tipy na výhodné ubytovanie

100 metrov od centra a len 3 minúty chôdze od hlavnej pláže je situované zariadenie Katya & Yanko Yankovi Guest House. V okolí sú rôzne reštaurácie a obchod s potravinami. Hostia majú k dispozícii bezplatné parkovisko, Wi-Fi pripojenie však bohužiaľ nie je k dispozícii. Súčasťou útulných izieb je vlastný balkón, ventilátor, kúpeľňa a TV. Ubytovaní hostia môžu využívať spoločnú chladničku. Fotky zariadenia a aktuálne ceny si môžete zobraziť kliknutím na odkaz vyššie.

Priamo pri hlavnej pláži nájdete dvojhviezdičkový Hotel Paradise s výhľadom na more. Predchádzajúci hoteloví hostia si pochvaľujú priateľský personál, čistotu, výbornú polohu a skvelú kuchyňu. Na požiadanie sú servírované raňajky, samozrejmosťou je bezplatné Wi-Fi pripojenie a parkovanie. Klimatizovaným izbám nechýba balkón, samozrejmosťou je TV, kúpeľňa a chladnička. Aktuálne ceny ubytovania a možnosti rezervácie si neváhajte prezrieť po kliknutí na názov hotela vyššie.

35140961

Objednať ubytovanie v Lozenci!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *