Sprievodca dovolenkou v Lopare

Publikované nov 8, 2013 v kategórii Chorvátsko

Sprievodca dovolenkou v Lopare

Na severnom pobreží chorvátskeho ostrova Rab sa rozkladá malá poľnohospodárska obec Lopar. V letných mesiacoch láka množstvo dovolenkárov na svoje krásne piesočnaté pláže.

Zdrojom obživy miestnych obyvateľov je cestovný ruch, poskytujú ubytovacie kapacity (hlavne apartmány) na prenájom pre turistov. Niektoré sa nachádzajú priamo v Lopare, omnoho väčší výber je však v hlavnom meste Rab, ktoré je vo vzdialenosti 12 km.

Pláže v Lopare

Najznámejšia pláž sa nachádza v zátoke Crnika. Nazýva sa Rajska plaža, je dlhá skoro 2 km a tvorí ju piesok. Vstup do mora je veľmi plynulý, je vhodná pre rodiny s malými deťmi. Aj napriek svojej rozlohe býva počas hlavnej sezóny pomerne preplnená.

Miestne pláže na videu

Odporúčame zájsť do okolia, kde sa nachádzajú ďalšie piesočnaté a kamenisté pláže s plynulým vstupom do mora. Príjemné kúpanie si môžete užiť napríklad na ostrovčekoch na východnej strane.

Tipy na apartmány

200 metrov od pláže nájdete trojhviezdičkové zariadenie Apartments Marina. Ohlasy návštevníkov sú veľmi pozitívne, nevýhodou je však fakt, že reštaurácie a obchod s potravinami sú od apartmánov vzdialené až 500 metrov. V podobnej vzdialenosti je aj autobusová zastávka, z ktorej sa ľahko dostanete do hlavného mesta Rab. Všetky ubytovacie jednotky sú klimatizované a majú balkón s výhľadom na more. Samozrejmosťou je vlastná kúpeľňa a plne vybavená kuchynka. Ubytovaní hostia majú k dispozícii parkovanie zdarma, Wi-Fi pripojenie je spoplatnené (2€/deň). Ceny ubytovania sa zobrazia po kliknutí na odkaz vyššie.

V dedinke Supetarska Darga (4 km od Loparu) sa nachádza trojhviezdičkové zariadenie Apartments Melita (150 metrov od pobrežia). Návštevníci vo svojich recenziách hodnotia pozitívne napríklad tichú polohu, výhľad z terasy, modernú kúpeľňu a priestrannosť apartmánov. Ako nevýhodu označujú jazykové schopnosti personálu, s ktorým sa dohovoríte väčšinou len po nemecky a chorvátsky. Všetky ubytovacie jednotky sú vybavené balkónom a klimatizáciou, nechýba ani vlastná kúpeľňa a kuchynka. V celom areáli je bezplatné Wi-Fi, parkovanie je taktiež zdarma. V cene pobytu sú zahrnuté raňajky, ktoré sa podávajú vo forme bufetových stolov. Apartmány obklopuje záhrada, v ktorej je počas priaznivého počasia možné grilovať. Ceny sú veľmi priaznivé, nájdete ich po kliknutí na odkaz vyššie.

lopar-02

Objednať ubytovanie v Lopare!

Ceny: už od 20 EUR

Obrovský výber z hotelov, hostelov, penziónov a ďalších typov ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *