Tipy na pamiatky a nocľah v prístavnej obci Martinšćica

Publikované mar 16, 2014 v kategórii Chorvátsko

Tipy na pamiatky a nocľah v prístavnej obci Martinšćica

Jedným z letovísk na západnom pobreží ostrova Cres je malá prístavná obec Martinšćica. Má dobré napojenie na hlavnú dopravnú komunikáciu, vo vzdialenosti 27 km je centrum ostrova – mestečko Cres.

V obci sa nachádza kemp a nájdete tu dokonca aj hotel, o ktorom si povieme nižšie. Ubytovacie kapacity však tvoria hlavne apartmány miestnych obyvateľov, pre ktorých zdrojom obživy okrem rybolovu aj cestovný ruch.

Tipy na atrakcie

Martinšćica je pomenovaná podľa stredovekého kostola sv. Martina, ktorý patrí medzi najvýznamnejšie sakrálne stavby v okolí. Okrem neho sa tu nachádza ešte niekoľko pamiatok, napríklad kláštor s kostolom sv. Hieronyma z konca 15. storočia.

More

Obdivovanie pamätihodností však vo väčšine prípadov nie je dôvodom pre cestovanie do Chorvátska. Na pobreží letoviska sa nachádzajú príjemné pláže, najvyhľadávanejšia je pred kempom Slatina. Je obklopená borovicovým lesom a tvoria ju drobné kamienky. Aj vďaka vybudovaným službám (vodné športy, reštaurácie, plážové bary) sa môže pýšiť ocenením modrá vlajka. V krištáľovo čistom mori sa môžete kúpať aj v blízkej zátoke Tiha a na niekoľkých menších prírodných plážach v blízkom okolí. Za plážami môžete vycestovať aj do ostatných častí ostrova. Na istom úseku mora môžete obdivovať kolóniu delfínov skákavých.

Tu sa oplatí ubytovať

Pozitívne hodnotenia má trojhviezdičkový Hotel Zlatni Lav. Recenzie si môžete prečítať po kliknutí na názov hotela. Situovaný v pokojnom prostredí, najbližšia pláž je vo vzdialenosti zhruba 300 metrov. Raňajky sú v cene pobytu, samozrejmosťou je aj bezplatné parkovanie a Wi-Fi pripojenie. Okolie je ideálne na aktívne trávenie voľného času (cyklistika, turistika, výlet loďou), so všetkými možnosťami Vás oboznámi ochotný personál. Klimatizované izby sú príjemne zariadené, všetky ubytovacie jednotky majú balkón s výhľadom na more. Nechýba ani TV a kúpeľňa s vaňou.

V prípade záujmu o príjemné apartmánové ubytovanie skúste Apartments Pinezić. 3 hviezdičky a pozitívne ohlasy, všetky recenzie a aktuálne ceny ubytovania si neváhajte prezrieť po kliknutí na názov apartmánov. Pokojná tichá poloha pri pláži (50 metrov), zariadenie obklopuje záhrada s grilom. V širšom okolí je obchod s potravinami. Hostia môžu bezplatne využívať súkromné parkovisko, v celom areáli je aj bezplatné Wi-Fi pripojenie na internet. Priestranné apartmány majú jednu alebo dve spálne, samozrejmosťou je balkón s výhľadom na more alebo záhradu. Nechýba ani obývačka s TV, kúpeľňa so sušičom vlasov a kuchynka s jedálenským kútom.

36717121

Objednať ubytovanie v Martinšćici!

Ceny: už od 25 EUR

Obrovský výber z hotelov, apartmánov, penziónov a rôznych ďalších ubytovacích zariadení. Rýchla a jednoduchá rezervácia. Najnižšie ceny.

Web prevádzkuje a píše Peter Greša. V prípade potreby ma môžete kontaktovať cez odkazy vyššie. Ak máte otázky týkajúce sa článku, použite prosím komentáre.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *